Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Modrá smrt

Ahoj

Mám problém který řeším už asi mesic, koupil jsem novy pc a jelikoz je to moje asi paty pc tak nejsem uplny zacatecnik, nikdy jsem s pc nemel problem ale tohleto mi zacalo hazet modry smrti, kdy se mu zachce, jednou klidne 10x za sebou, pak treba 4 dny nic a pak hodi modrou smrt treba 4x behem hodiny a zase na dva dny pokoj, temer vzdycky to bejva velmi kratce po startu. Zjistil jsem ze zkusenejsi uzivatele muzou odhadnout problem pomoci dump souboru. V priloze tedy mejch par dump souboru naleznete, je jich asi jenom 25 protoze jsem pc uz asi 6x formatoval behem mesic a pul co mi toto dela, jsem uz vazne v koncich uz bylo meneny temer vsechny komponenty (zakl. deska, grafika, disk, zdroj), ramky jsem nechal byt protoze memtestem bez problemu prosli. Zkousel jsem zmenit i kabelaz, (jiny sata kabel, do jineho portu atd), jsem uz vazne v koncich a priznavam ze si nevim rady proto se s velkou prosbou obracim na vas. Doufam ze mi pomuzete.

Modra smrt hazi toto:

A problem has been detected and windows has been shut down to prevent
damage to your computer.

The system encountered an uncorrectable hardware error.

If this is the first time you've seen this stop error screen,
restart you computer, if this screen appears again
follow these steps:

check to make sure any new hardware or software is properly installed.
If this is a new instalation, ask your hardware or software manufacturer
for any windows updates you might need.

If problems continue, disable or any newly installed hardware or software.
Disable BIOS memory options such as caching or shadowing.
If you need to use Safe Mode to remove or disable components, resatrt
you computer, press F8 to select advanced startup options and then select Safe Mode.

Technical information:
***STOP 0x00000124 (0x0000000000000000, 0xFFFFFA80048FA030, 0x00000000B2000040,
0x0000000000000800)

Collecting data for crach dump ...
Initializing disk for crash dump ...
Beginning dump of physical nenory .
Dumping physical memory to disk: 100
Phasical memory dump complete.

Urcite dam vedet jakmile na to prijdu, jen to chvilku potvrva protoze ty modry smrti jsou silene nahodne takze je potreba tak tyden nekdy i vic cekat jestli to spadne, ramky z prace jsou bouzel uplne nefunkcni takze jsem zatim zkusil moznost ze je to softwarova chyba, komplet reinstal, hodil jsem tam microsoft essential jako antivira, nejnovejsi aktualizace woken, driver na desku, grafiku, dirext, kodeky k-lite, jako prohlizec chrome, hru eve online a qip. Vsechny ovladace samozrejme nejnovejsi a ze stranek vyrobcu. V tomhle stavu to bude ted behat a uvidim co to bude delat. Pokud to spadne tak zkusim jiny ramky.

V rámci svých možností jdeš na to dobře. Pokus se systému "zatopit": Hra ať jede dlouho, defragmentace, benchmarky, torrent a připravený dumpy. Tyto oblasti prověřuj odděleně - třeba hodně živý torrent provětrá síťovku, síťový stack = prověří určitý segment pc. defragmentace půjde po disku. graf. benchmarky půjdou po grafárně, ovladači a ev. directx. Pokud jsi instaloval ovladače třetích stran, tak vyzkoušej nouzový režim (zavedou se generické ovladače) a "zatop" kde to systém umožní. Tím by jsi mohl vydedukovat, kdy to spadne.

Paradoxom je, že som vo veľmi podobnom prípade aplikoval PassMark HW testy (BurnIn Test aj Performance Test),
čo je dobrý testovací záťažový program,
a ukazovalo mi asi trikrát po sebe, že je všetko O.K.

A napriek tomu - naraz, po dni/dvoch - pád.
A vždy pri úplne inej príčine (raz nenáročnej, raz náročnej).
.
Takže - sme zvedaví.
(Ale tú RAM samozrejme nielen vyskúšať inú,
ale aj skontrolovať jej ukotvenie v slote.)