Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Modrá smrt

Ahoj

Mám problém který řeším už asi mesic, koupil jsem novy pc a jelikoz je to moje asi paty pc tak nejsem uplny zacatecnik, nikdy jsem s pc nemel problem ale tohleto mi zacalo hazet modry smrti, kdy se mu zachce, jednou klidne 10x za sebou, pak treba 4 dny nic a pak hodi modrou smrt treba 4x behem hodiny a zase na dva dny pokoj, temer vzdycky to bejva velmi kratce po startu. Zjistil jsem ze zkusenejsi uzivatele muzou odhadnout problem pomoci dump souboru. V priloze tedy mejch par dump souboru naleznete, je jich asi jenom 25 protoze jsem pc uz asi 6x formatoval behem mesic a pul co mi toto dela, jsem uz vazne v koncich uz bylo meneny temer vsechny komponenty (zakl. deska, grafika, disk, zdroj), ramky jsem nechal byt protoze memtestem bez problemu prosli. Zkousel jsem zmenit i kabelaz, (jiny sata kabel, do jineho portu atd), jsem uz vazne v koncich a priznavam ze si nevim rady proto se s velkou prosbou obracim na vas. Doufam ze mi pomuzete.

Modra smrt hazi toto:

A problem has been detected and windows has been shut down to prevent
damage to your computer.

The system encountered an uncorrectable hardware error.

If this is the first time you've seen this stop error screen,
restart you computer, if this screen appears again
follow these steps:

check to make sure any new hardware or software is properly installed.
If this is a new instalation, ask your hardware or software manufacturer
for any windows updates you might need.

If problems continue, disable or any newly installed hardware or software.
Disable BIOS memory options such as caching or shadowing.
If you need to use Safe Mode to remove or disable components, resatrt
you computer, press F8 to select advanced startup options and then select Safe Mode.

Technical information:
***STOP 0x00000124 (0x0000000000000000, 0xFFFFFA80048FA030, 0x00000000B2000040,
0x0000000000000800)

Collecting data for crach dump ...
Initializing disk for crash dump ...
Beginning dump of physical nenory .
Dumping physical memory to disk: 100
Phasical memory dump complete.

paměť má nějakého výrobce? (info: faktura, cpu-z, siw, a jiné)
board má nějaký typ? nebo aspoň chipset co se baví s tou pamětí?

stahuj nemá zrovna nejskvělejší pověst co se týká bezinfekčnosti. též mě kdysi zarazila jiná velikost stejné verze stažené instalačky od nich, ale nepitval jsem ji.

0x00000124 je asi problem nejakeho ovladaca, nepisal tam na ten bluescreen aj nejaky nazov .dll alebo nejakeho suboru ovladaca?

Tipujem ze tam mas 64bitove visty? treba skusit nainstalovat aktualne ovladace (najnovsie z webu vyrobcu dosky, a aj grafiky) a pre spravnu verziu OS (64bit ovladace pre vistu, ked mas 64bit vistu), a aj servicepack a vsetky zaplaty z Windows update (start - microsoft update). Hlavne ovladac grafiky a zvukovky. Moezs skusit aj na nejaky cas zakazat zvukovku v spravcovi zariadeni, ked to prestane tak to robi ovladac zvukovky.

V BIOSe skus nastavit RAM na manualne nastavenie, a znizit frekvenciu RAM. A tak to pouzivat nejaky cas. A skontroluj aj napatie RAM, daj na standardne (DDR3 ma 1,5V, DDR2 ma 1,8V), ked znizis tu frekvenciu. memtest neodhali vsetko. Mozes skusit testovat aj pomocou goldmemory (.cz), v zipe je aj ISO, napalit, nabootovat.

jediné,čo v tých dump súboroch spôsobuje tie chyby sú súčasti inštalácie firefoxu a divx codec,takže pokial sa nejedná o poškodený hardware,tak inštalačky týchto programov budú obsahovať nejaký malware,ktorý sa zaktivuje po inštalácii divxu a firefoxu,pokial ich nemáš stiahnuté z nejakej pofidérnej stránky,tak ich stiahni z oficiálnych zdrojov a zopakuj inštaláciu na čistý systém.....podobné chyby,ktoré sa vyskytujú v Tvojich dump súboroch spôsobujú aj zastaralé verzie kaspersky/avg antivírusov v kombinácii s určitým hardwarom a ich ovládačmi pod win vista/win7

Dekuju, mam win 7 64 bit a priznam se ze trialy (coz asi taky neni uplne dobry), jsem pred koupi origo ale jelikoz furt formatuju tak jsem se k origum jeste nedokopal, firefox mam verzy ze stahuj.cz nebo ze slunecnice.cz, takze bych rekl ze by mel byt v poradku, kodeky jsem snad ani zadny neinstaloval, antivirus mam eset smart security. Dle tvoji rady zkusim zitra format a nainstaluji se tam Chrome, nejnovejsi ovladace na grafiku a zaklad. desku, zaroven nejnovejsi kodeky a uvidime jak to poslape, je vsak zvlastni ze mi i po nekolika formatech dela porad ten sami problem ale je pravda ze po kazdym formatu instaluji vlastne ty same programy, jeste me napadlo jestli neni prave problem v trialu wiken 64 bitovych ultimatech. Zkusim to zitra a uvidime, ono nez se zavada projevi to zas muze trvat treba tyden. Dekuji za rady

Takéto prípady (aj keď som neprečítal úplne všetko, čo si písal) - z dôvodov úspory času,
a s cieľom prvého vylučovacieho zásadného kroku: HW or SW? To je otázka.

Nainštalujem na ďalšiu partíciu WIN XP SP3 (originál),
a ak to robí aj s ním,
viem, že ide o HW.

(Samozrejme predtým robím pokusy s behom cez Safe mode, resp. externý bootsystém, atď.)

HW or SW to je skutecne problem ktery resim uz pekelne dlouho, z duvodu ze jsem vymenil uz vse krome ramek, ktery zase uspesne prosli testem si myslim ze to bude asi v sw, jde o to ze jsem pc mi stavel kluk od kteryho jsem ho kupoval, zaruka je na komponenty. Pokusim se nekde sehnat win xp s sp3 a zkusit to, s xp jsem nikdy takovy problem nemel.

30 dní funguje W7 úplně normálně, tam problém nehledej.
FF se stahuje z origoš stránky:

firefox

ale zkus klidně něco jiného. Místo kodeků stačí léty prověřené CCCP filtry:

www.cccp-project.net

Prověř určitě RAM třeba programem MemTest86+ nebo GoldMemory

http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/ben chmarky_a_testy/memtest86/

goldmemory

Samozřejmě napřed nové ovladače k desce a k železu, případně odmontuj jednu bočnici,
kdyby se něco přehřívalo, na diagnostiku je spousta free programů.

BTW, u XP šlo restartům předejít zrušením volby Restartovat při chybě,
u Visty a W7 nevím, zda to tam vůbec je. Trial verze W7 je u tebe co?
Je to tak trochu méně legální nebo normální jen neaktivovaná verze od kámoše?

Zkusim misto toho FF nejaky jiny prohlizec jak sem psal vyse treba chrome, jinak zkusim vse co tu pises, diky za rady. No dal mi cd kde jsou vsechny druhy windows 7 (od home az po ultimate) a kdyz to nainstaluju tak mi bezi 30 denni lhuta takze predpokladam ze to bude trial :) Jinak memtestem uz jsem projizdel a v poradku, jeste tedy zkusim goldmemory.

tam snad padá úplně všechno. :-)
kd> !thread;!analyze;!process
eamon.sys
msiexec.exe
firefox.exe
ntfs.sys !!!
lsass.exe !!!
ntkrnlmp.exe (ten slítnul i s image: crashreporter)
werfault.exe
tcpip.sys

a tady je konečně zajímavější dump.

Loading Dump File [C:\Users\Gromino\Desktop\dmp\053110-13977-01.dmp]

Use !analyze -v to get detailed debugging information.

BugCheck 19, {20, fffff8a006a84000, fffff8a006a84810, 5810000}

GetPointerFromAddress: unable to read from fffff80001ab00e0
Probably caused by : memory_corruption ( nt!MiDeleteSegmentPages+35c )

Followup: MachineOwner

Osobně si tipuju na paměť, nebo ovladač grafiky.

poslední dump je taky zajímavej:

BAD_POOL_HEADER (19)
The pool is already corrupt at the time of the current request.
This may or may not be due to the caller.
The internal pool links must be walked to figure out a possible cause of
the problem, and then special pool applied to the suspect tags or the driver
verifier to a suspect driver.
Arguments:
Arg1: 0000000000000020, a pool block header size is corrupt.
Arg2: fffff8a002877460, The pool entry we were looking for within the page.
Arg3: fffff8a002877610, The next pool entry.
Arg4: 00000000051b010c, (reserved)

Debugging Details:

BUGCHECK_STR: 0x19_20

DEFAULT_BUCKET_ID: VISTA_DRIVER_FAULT

PROCESS_NAME: dwm.exe

MODULE_NAME: dxgkrnl

IMAGE_NAME: dxgkrnl.sys

takže hups directx - čili grafika (ovladač) možný viník.

Není zač, pokud se rozhodneš pro otestování memtestem, tak to nechej běžet pár hodin - cílem je bez chyb a bez zamrznutí. Instalaci bych provedl pouze u desky a zbytek se pokusil nechat na generických ovladačích (pokud je systém zná), jinak orig. ovladače na 64bit systém. Další možností je blbá deska (nevhodná, rozbitá). Co jsi ještě neměnil jsou kšandy (vícero dumpů bylo o chybě ntfs.sys)

Neviem, či to sem mám vôbec písať (keďže sú tu občas géniovia - a ja som len obyčajný človek),
ale pri jednej podobnej skúsenosti - kde boli podobné absurdné príznaky,
a v komputri bola GPU - u ktorej sa konkrétne uvádza, že je na DirectX10,
a keďže W7 64-bit má v sebe už DirectX11 - a podotýkam, že dobre viem, že sa uvádza spätná kompatibilita (tak prosím, to mi nepíšte), a po pomerne náročnom odinštalovaní DX11,
a nainštalovaní DX10 sa to vyriešilo.
Sám som to nechápal.

Ale sám netvrdím, že tu je problém.
A konkrétne - ani pánovi túto cestu neodporúčam.
.
Skôr by som ho poslal za tým chlapcom, čo mu to kompletoval.

Urcite dam vedet jakmile na to prijdu, jen to chvilku potvrva protoze ty modry smrti jsou silene nahodne takze je potreba tak tyden nekdy i vic cekat jestli to spadne, ramky z prace jsou bouzel uplne nefunkcni takze jsem zatim zkusil moznost ze je to softwarova chyba, komplet reinstal, hodil jsem tam microsoft essential jako antivira, nejnovejsi aktualizace woken, driver na desku, grafiku, dirext, kodeky k-lite, jako prohlizec chrome, hru eve online a qip. Vsechny ovladace samozrejme nejnovejsi a ze stranek vyrobcu. V tomhle stavu to bude ted behat a uvidim co to bude delat. Pokud to spadne tak zkusim jiny ramky.

V rámci svých možností jdeš na to dobře. Pokus se systému "zatopit": Hra ať jede dlouho, defragmentace, benchmarky, torrent a připravený dumpy. Tyto oblasti prověřuj odděleně - třeba hodně živý torrent provětrá síťovku, síťový stack = prověří určitý segment pc. defragmentace půjde po disku. graf. benchmarky půjdou po grafárně, ovladači a ev. directx. Pokud jsi instaloval ovladače třetích stran, tak vyzkoušej nouzový režim (zavedou se generické ovladače) a "zatop" kde to systém umožní. Tím by jsi mohl vydedukovat, kdy to spadne.

Paradoxom je, že som vo veľmi podobnom prípade aplikoval PassMark HW testy (BurnIn Test aj Performance Test),
čo je dobrý testovací záťažový program,
a ukazovalo mi asi trikrát po sebe, že je všetko O.K.

A napriek tomu - naraz, po dni/dvoch - pád.
A vždy pri úplne inej príčine (raz nenáročnej, raz náročnej).
.
Takže - sme zvedaví.
(Ale tú RAM samozrejme nielen vyskúšať inú,
ale aj skontrolovať jej ukotvenie v slote.)