Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký zdroj ?

Ahoj,

Mám objednané 2 grafické karty nvidia GTX 470,které planuji do SLI. Bohužel zdroj (tagan),který jsem měl mi odešel. Tak bych se chtěl s Vami poradit, jaký zdroj a jakou značku těmto dvoum nenažrancům pořídit. (Procesor mám i7-920,6GB DDR3,2 disky z toho 1x SSD,8 větráků v pc.)

Děkuji za odpověď cena nehraje až tak roli --> spěchá.
Pavel

Mělo by to fungovat, ale bál bych se na to připojit cokoli dalšího. Radši bych vzal ten druhej- 850W. Z mý zkušenosti a podle toho jak se zdroj chová by dal 750W (první příspěvek) tak ty dvě GTX285, možná k tomu lehce poštelovat CPU. Já osobně bych ale asi neriskoval na to připojovat takovýhle karty za tolik peněz. Přeci jen to má tak dvojnásobnou spotřebu co GTX285.

Mimochodem nejsem sám co si to mislí:
"For anyone running a 2-Way SLI GTX 480 setup, we would suggest no less than a 800 watt power supply of good quality"
Jednoduše přeloženo- každej kdo používá dvě GTX 480 v SLI by neměl mít míň, než 800W kvalitní zdroj.

po středně agresivním OC

Po středně agresívním OC ti vyleze spotřeba o třetinu. Tazatel o OC nemluvil (nebo jsem si nevšimnul).

Psal jsem o minimu. S kvalitním zdrojem se do 750-ti vlezeš s přehledem (bez OC, kde skutečně potřebuješ aspoň 850-ku). Neuč psa štěkat ;-).

Jasně. Beru to podle sebe. Taky jsem se tu kdysi ptal- ještě jako anonym, jestli mi bude 750W Corsair stačit. Tehdy jsem o nějakém taktování nemluvil, ale vždycky jsem rád, když mám částečnou rezervu abych za půl roku nezjistil, že když chci přidat třeba jen disk, musím vyměnit zdroj. Je to nějaká moje deformace- všechny mnou sestavované počítače mají ve zdrojích rezervy (jmenuju třeba kancelářskou sestavu s 500W, GeForce 9500 s 500W a další). Asi to způsobil silný zvukový efekt mýho starýho EuroCase 8 let zpátky.

Jj. Je moudré dát do sestavy zdroj, který zvládá padesátiprocentní navýšení nominálního příkonu (load) sestavy. Nikoliv z důvodu OC, alebrž z hlediska stability. Hovořím o kvalitních PSU - takový LCpower by musel mít na štítku aspoň "2kW". I tak by vyduněl...

Špunty si kup tak ty ;-) .. ja chladím grafiky vodním mediem... (měl jsem ati a pokaždý se něco rozesralo), prostě mě nikdo nvidii nevymluví, v nviidi je větší síla,lepší vyhlídky do budoucna (jak funkcema,tak v jádru) ,profesionální zpracování,lepší přístup k ovladačům a rozhraní, pak naházím screeny výkonu přetaktovaných karet.

A ty jediný vlastonsti co se dají k ati přičíst jako spotřeba a cena ... pfff koho to zajímá? když už chceš lepší pc,je jasný že to něco sežere.