Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co to vůbec znamená sekvenční řazení?

Dobrý den, mám dotaz týkající se volantu na hraní, respektive jeho řazení. Co to vůbec znamená sekvenční řazení?...Asi to není klasické řazení jako v reálu, tzn. do H, jako má např. tento model G25 Racing Wheel ?
Změna předmětu, původně: Volant (Kurt)

Sekvencne radenie sa pouziva u vyssich tried sportovych limuzin (BMW apod) alebo u najmodernejsich sportovych aut, v spojeni s dvojspojkou, ptz to znacne zrychluje preradenie rychlosti (co je u sportoveho auta velmi dolezite). Ked je u teba BMW7 alebo porsche alebo ferrari onicom, tak to potom mas zaujimave priority :) Pisem o realite a nie o nejakej blbej hre.
Ked si to este nevidel tak staci si to zadat do google.com
Preradujes tukanim na nejaku packu alebo knoflik hore - dole.

Věřím tomu, že zvláště do města to musí být výborná věc, stačí jen šlapat na plyn a brzdu, člověk se může věnovat víc okolí, než šaltrpáce.
Ale na "sportovní" jízdu je zase lepší manuál.
Bohužel, u nás je to taková exotika, že případný opravy jsou setsakramentsky drahý.

Kazdymu vyhovuje neco jinyho. Ja treba automat nesnasim, jezdil jsem s nim v USA skoro mesic a je to podle myho akorat pro babu, ktera ma problem poznat, kdy preradit nebo si pamatovat kde je jaka rychlost. Neda se s tim jezdit a na trosku rychlejsi jizdu je to o nicem. Manualni razeni ma pro me porad obrovskou vyhodu. Nehlede treba na to, kdyz potrebujes jezdit s 4x4 (teren), tam je automat kaorat na dve veci. Sekvence je dobra pouze v aute, kde se vyuzije. Nevim do ceho vseho to dnes uz davaji, ale do auta, ktery trosku jede to spatny neni, ale stejne mam nejradsi manual.

Sekvence je dobra pouze v aute, kde se vyuzije

ano a dotaz bol zrejme o zavodnej hre, urcite si nekupil logitech volant aby jazdil simulator trabantu :-)
A u zavodneho auta sa sakramentsky vyuzije. Nie automatika ale dvojita spojka - z toho ale vyplyva aj automatika (resp. moznost sekvencneho radenia) ptz rucne by nikto nezvladal radit 2rychlosti naraz a prepinat medzi nimi, co sa u dvojspojky deje uz z principu :)

U sekvencneho radenia si sam urcujes aku rychlost chces mat zaradenu, nemusis pouzivat automat ked nechces.

P.S. co sa tyka automatov u normalnych aut - su horsie aj lepsie (vacsinou novsie modely a slusne znacky maju automatiku slusnu). Nevyhoda je vyssia spotreba, ale ani to uz u najnovsich modelov nemusi platit, ale nesledujem to.
P.S.2. kto nevie co je dvojspojka tak napr. pa_03.php sekcia "vyhody".

Ja vim, ze jsme vsichni OT. Sekvence ma smysl pouze u sportaku nebo v zavodnim aute nebo kdyz muzes jit jezdit na okruh, kdyz ji mas a jezdis po meste, tak to v podstate ztraci smysl. Je jasny, ze to ma souvislost a automatikou, ale s klasickym automatem, o kterym tady byla rec, to nema spolecny skoro nic.
Ja to taky uz nesleduju, jezdil jsem naposledy v automatu od MB a BMW, auta cca 4-5 let stary a neni to ono. Manual je manual, u BMW mne pak celkem sedl Tiptronic nebo jak se to jmenuje. Ja automat rad nemam a napriklad kdyz jezdim v Africe v busi s 4x4, tak je automat akorat tak na 2 veci. Navic rad kvedlam saltrpakou, nebavi me jezdit jen tak.

Tiptronic JE sekvencne radenie :) (nemusi byt s dvojspojkou). O tom snad bol dotaz, a cely cas tu pisem ze sekvencne radenie neni nic zle.
Akurat tiptronic je trochu specialny ze preraduje aj automaticky ak vidi ze sa tebe preradovat uz nechce a ides na maximalne otacky, alebo tak nejak :-) Neviem zhlavy isiel som s tym len hodinu pred 5 rokmi ci kedy :)