Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomale nacitanie obsahu adresara

Na mojom PC s XP mam NTFS a pracovny adresar kde je viac ako 20000 suborov, dalsie podadresare tam nie su.
Ked potrebujem "vojst" do tohoto adresara prvy krat trebars po restarte PC tak to trva strasne dlho - aj niekolko minut, pritom je to nezavisle na programe - urobi to aj exporer aj TC.
Dostal som typ na vypnutie NODu, vypol som ho, ale ziadnu zmenu som nezaznamenal.
Disk ako taky by mal byt v poriadku je to rok stary 320GB WDC disk. Smart kontrola v Evereste na ziadne problemy s nim nepoukazuje...
Neporadi niekto, co by som mohol skusit aby sa mi dako zrychlila odozva ?
Dakujem.

Rozdel to do podadresaru, jinak se toho nezbavis.
Ja tu mam z kamery 110000 souboru - pokud jsou v podadresarich, je klid.

Jak je dam do jednoho, konecna. Proste to system musi vse nacist, a pak je zobrazit.

A s tim antivirem taky - pokud to jsou nemenne soubory - dej si ten adresar do vyjimek, aby se to porad neskenovalo.