Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co je zakladni znalost linuxu?

Kamarad mi prave tvrdil ( a zadal o radu ), ze maji neco jako zaklady linuxu a vyucujici po nich vyzaduje aby znali zpameti prikazy pro telnet na spojeni a komunikaci se SMTP a POP3 servery.. Dela ctvrtak na stredni ;-)
Jsou to zaklady linuxu?

Po mě chce zase kolegyně v práci nějakej linux pro syna, který hledá práci a jezdí na všelijaké pohovory a občas se ho na Unix a Linux zeptají. Jestli prý nějaký linux doma nemám. On je bývalý správce sítě a nemůže žádný linux sehnat a neví, kde o něm získá informace.Když jsem se ptal, na čem ten linux má běhat, dozvěděl jsem se, že na Windows XP. To je potom těžký, no... :-(