Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozsypávající se notebook

Začínám si všímat, že se mi sype notebook- Windows Vista Home Premium.
Čím dál častěji se stává, že po probuzení stáhne rozlišení z 1440*900 na 1024*768 a rozhodí všechny ikony po ploše. Občas i pár desítek vteřin čekám na roztočení disku při startu, často vyhazuje BSOD ohledně grafiky. Celkem často se systém vytočí na CPU 90% aniž by se něco dělo, při vypínání se tak jednou týdně stále točí kolečko "Vypínání", ale ani po 20 hodinách se nic nestane- po násilném vypnutí a zapnutí se Windows ještě tváří uraženě, že jsem je špatně vypnul. Co se může dít? Systém je čerstvý přes recovery- blbne stále.
Počítačovou havěť se mi doufám povedlo vyloučit přes recovery, od té doby tady nebylo nic externího připojeno, net jsem nepřipojil (až teď), BT nezapínal.
Jde o ASUS M50Vc: Intel C2D P7350 (2GHz), nVidia GeForce 9300M GS, 3GB DDR2, 320GB SATA2 (Hitachi).

Ked si urobil kompletne recovery a furt to blbne tak je to jasna HW zavada a neurobis s tym nic okrem reklamacie alebo ak mimo zaruky tak servis (nova doska tak do 10 tisic, ak to bude napr. len vadny HDD tak to by bolo lacnejsie o dost). Skus ten servis ze jaku cenu ti povedia ak to neni v zaruke, alebo co.

Este preistotu vlez do BIOSu a load defaults. Skusil by som aj preistotu vybrat a znovuzastrcit RAM moduly. A skusi by som to preistotu aj bez baterky.
P.S. ak je vyberatelny HDD tak skusit aj vybrat a znovuzastrcit HDD, a skusil by som to aj len s jednym RAM modulom, mozes aj skusit vystriedat ak by bol jeden vadny tak to zistis.

Over to poriadne ci to ide vzdy bez tej baterky OK, tak to sice moze byt blba baterka, ale z toho co pises by to mohla byt aj vada na elektronike dosky (a to by bolo hodne drahe), takze urcite by som skusil tu reklamaciu, a povedz im nech skusia najprv novu baterku ked to pojde OK tak si len kupis baterku (stoji nejakych 1000 kcs alebo kolko) P.S: mozno ti vyreklamuju zdarma aj tu baterku, ptz toto je evidentne zavada, a nie opotrebovanie. A na vady sa zaruka vztahovat musi podla zakona 2 roky. Nie na opotrebovanie ale toto nevypada na "opotrebovanie" cohokolvek, to je vada (mozna by som sa tam aj s nimi o tom hadal :)

Notebook mám doma. Byl jsem jim ho předvést, ale za odpoledne co běžně naseká desítky chyb se nic nestalo, tak jsem si ho odnes domů, protože ho potřebuju. Teď jsem instaloval a běžně pracoval asi 3 hodiny, bez chyby. Všimnul jsem si akorát, že teploty nejsou v normálu- běh bez zátěže CPU 49, GPU 64, HDD 48. Před chvílí začal házet chyby, asi ohledně RAM a 195 oken "Runtime error ... at ...""(čísla jsou různá)- stále přibývají.. Asi přes noc vyzkouším memtest, zatím se mi ho nechce moc otvírat, když mám ještě pár hodin záruky.

edit: Celé to šílí, runtime errorů už je 252 a vystřelilo na mě okno Epson "Tiskárna není připravena k tisku" i když jsem příkaz print nedal a tiskárnu jsem ani nepřipojil.

A mas to teraz s baterkou alebo bez alebo co? Taketo zavady su nahodne ale aj tak si im to tam mal nechat ze ten NB ok neni ze proste blbne nahodne.

V notebooku ocami ziadnu zavadu neuvidis nemusis to vobec otvarat, akurat to mozes znicit, dobre by bolo vybrat a znovuzastrcit RAM moduly (su zpospodu pod krytom) a skusit moduly po jednom apod. Ak mas dodatocnu wifi kartu (tiez zospodu pod otvorom) tak tiez vybrat a znovuzastrcit.

Veď na to slúži foťák na mobile, resp. kamera (príp. s dátumom) - aby si zhotovil dokumentáciu,
a to im tam predložil - pri reklamácii.

Ty nič neopravuj fyzicky.

A hlavne - si to mal spraviť v rámci termínu záruky, nech je písomný zápis o reklamácii.