Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunguje shutdown shortcut

Preco mi nefunguje vypnutie pocitaca cez odkaz? Skusal som dva sposoby:
1. vytvorit odkaz na plochu z system32\shutdown,exe
2. vytvorit na ploche odkaz a napisat tam nasledujuci parameter: %windir%\System32\shutdown.exe -s -f -t 00.
Ani jeden sposob nefunguje- po kliknuti na odkaz mi blikne dosovske okno a nic sa nestane.

Ok, Anarchista mal pravdu- v prikazovom riadku mi napise, ze na to nemam privilegia. To bude tym, ze nie som na PC prihlaseny ako admin. Takze otazka teraz znie: ako vytvorim odkaz na vypnutie PC tak, aby mi fungoval pod obmedzenymi pravami?