Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zlobí PC, asi grafárna

Ahoj,navrhl jsem se kamarádce že jí spravim pc... nešel jí tam monitor... tak ho donesu domu a zapojim ho....a hned slišim 3 pípnutí ale nemyslím clasické pípnutí ale úplně jako kdyby to byl pc z roku 1.... tak ho otevřu a je tam prachu jak .... vyklidim a vidim že ventilátor od CPU vysí směrem dolu a není přilepenej na chladiči.. tak jsem chvíli přemýšlel... zkusil jsem odpojit grafárnu a vyndat>potom zapojit ovšem na ventilátor nemam lepidlo tak jsem ho nechal vyset zapnu pc a zase to zastaralé pipnutí.... a tady jsem skončil přemýšlel jsem že koupim novou grafickou kartu ale však je mi 13 let a nevidělávám 15 000 měsíčne..
Změna předmětu, původně: Zlobý PC asi grafárna (L-Core)

za dva roky -pokud sem budes chodit a procitat denne aspon 3 hodky budes umet skoro vsechno...prvni co musis udelat je nandat tam ten chladic na CPU(procesoru) a to udelas tak ze- vidis pred sebou socket-(je to takovej plastovej blbinec s plno dírkama) vedle toho je páčka zaklopená vodorovně vedle socketu. Dírky nevidíš protože je v tom CPU

-Na CPU musíš nanýst takzvanou teplovodivou pastu-je to kuli tomu, aby to chladilo ten zahřívající se procesor.
-Jak na to? vezmeš pastu kterou musis koupit:-) a trosicku naneses do prostred procesoru.
-potom musis nasadit chladic -chladic neni vetrak ale ta hlinikova traparna na kterou se dava vetrak pozor tohle je moje chyba protoze sem si myslel ze cpu je to hlinikovy tak pozor to je chladic..
-Nasazení chladiče - podíváš se na příslušný socket a měly by být na každé straně pacočky. Dle logického uvážení zjistíš jak by to asi mohlo pasovat.
-Nasadíš.
-Potom na ten chladič nasadíš větrák a přišroubujes-(neřikej že je to tam přilepený:D museji tam bejt díry na šroubky)
-zapojíš větrák do CPU_FAN konektoru na zakl.desce (takový ty 3 trapáky)

tim vyloučíš fakt že se to vypína kuli přehřívání procesoru.

Dve chyby, pán kolega. Plus jedna.

1. odstrániť starú chladiacu "paštiku"
2. dierky tam nemusia byť, niekedy idú šroubky medzi rebrá (Jánošík by zaplakal...)
3. ak už to chce robiť, tak pri vypnutom PC (!)
odpojenom kábli od zdroja
.
Máš zrejme dobré srdce,
ale po tom, ako to popísal - asi by bolo lepšie, ak by to nerobil On sám.

:-)...k 1. opravě-odstranit starou pastu, na to jsem nějak zapomněl to napsat..:-)
k 2. opravě- no tak spíše jsem tím chtěl říci, že větrák se na chladič nelepí,ale šroubuje a někdy má i packy kterýma se zacvakne
k3. předpokládám, že člověk nebude s elektrotechikou pracovat když je to zapojeno do zásuvky. Protože každá maminka svému dítěti odmalička říká ,,tytyty" nestrkej ručičky do zásuvky a ne aby tě napadlo tam něco strkat!- dle toho sem soudil, že to tam netřeba napsat.

Ale děkuji,- aspon jsem se poučil jak lépe vysvětlovat:-)