Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem "nejde síť", ačkoli vše je "v pořádku!"

Ahoj,

zkuste mě někdo poradit, co dál:

jeden jediný notebook (WXPHome) se nedokáže připojit na síť, přičemž má v nastavení TCP/IP vše automaticky, tj. vzít si nastavení z DHCP, ty si taky vezme, protože IPCONFIG ukáže vše správně, tj. všechny čísla kromě IP adresy jsou stejná, jako vedlejší počítač, který funguje, IP adresa je o jednotky vedle(přidělená).

Zajímavé, že ani IE ani dokonce Skype se nedokáže připojit do internetu, to nechápu. Ping na bránu(přidělenou DHCP) funguje, ping ven do internetu už ne.

Co byste ještě zkusili?

připojení drátem, na ostatních počítačích funguje.

Ale teď mě napadlo, jestli není překročen počet uživatelů na internet bráně, ta by to mohla blokovat, ono se to vlastně tak chová, když mohu pingat do vnitřní sítě a ven už ne!

Neřeště to zatím, to bude ono.

Pokud je připojení ADSL O2 a máš modem od O2, je nutno připojovat počítače pouze do konektorů pro PC.

Včera jsem měl v ruce jakýsi Huawey 520i. V černých konektorech PC jede. Ve žlutých se to chová jak píšeš. Žluté jsou pouze pro TV od O2.

pardon, opravdu to bylo překročením počtu uživatelů na bráně, nenapadlo mě to dřív, než jsem napsal dotaz.
Prostě zkusil jsem všechno a naprosto nepochopitelně se ten počítač nedostal ven, tušil jsem že to asi blokuje firewall, ale nedošlo mi, že až ten další.
Díky za váš čas a nezlobte se za mojí blbost.
Vyřešeno.