Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Font 8*16 bodů, český (EGA nebo VGA)

Abych vysvětlil co potřebuju: pamětníci ví, že např. v DOSu šly "zavést" fonty (zřejmě nějaká funkce EGA/VGA karty). Potřeboval bych českej font (tj. ěščřžýáíé..., ale to asi každej chápe) takovej, aby v tom souboru byla definice tvaru těch znaků ve formátu jeden znak za druhým (256), a to tak, že každý znak potřebuju jako matici 8*16 (musí to být 8*16!). Definice toho znaku je pak zapsána v souboru jako 16 po sobě jdoucích bajtů (od 1. "mikrořádku" do posledního). Předpokládám že znalci pochopili.

No a kdyby snad byl ten font v "kódování" blízkýmu CP1250 (Win) tak bych se nezlobil.
Gůgloval jsem jak zběsilej a nic.

Pavel

Ten fonteditor mi při spuštění hlásí runtime error, jak v okně přík. řádku (cmd ve WinXP) tak spuštěný ze spouštěcí diskety Win98. Buď něco potřebuje nebo... (fakt nevím). Ale aspoň je tam dosfont, kterej ty fonty "zavede" a můžu si je prohlížet.

Díky,
Pavel

ano mas pravdu. teraz som to odskusal a zistil som, ze je to problem borland pascal 7 prekladaca a prejavuje sa tento bug pri rychlych CPU - runerr200
patch si mozes stiahnut z www.brain.uni-freiburg.de/~klaus/pascal/runerr200/t ppatch.zip a potom to staci len rozbalit a z cmd spustit: TPPATCH.EXE FONTEDIT.EXE a TPPATCH opravi FONTEDIT.EXE. a uz to potom mozes veselo pouzivat. odskusane, funkcne. :-)

Konečně jsem se k tomu dostal... Děkuju moc všem, s vaší pomocí jsem problém vyřešil! Potřeboval jsem to (český font) pro vytvoření českého menu v CDShell.

Ještě jednou děkuji!

Pavel