Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Font 8*16 bodů, český (EGA nebo VGA)

Abych vysvětlil co potřebuju: pamětníci ví, že např. v DOSu šly "zavést" fonty (zřejmě nějaká funkce EGA/VGA karty). Potřeboval bych českej font (tj. ěščřžýáíé..., ale to asi každej chápe) takovej, aby v tom souboru byla definice tvaru těch znaků ve formátu jeden znak za druhým (256), a to tak, že každý znak potřebuju jako matici 8*16 (musí to být 8*16!). Definice toho znaku je pak zapsána v souboru jako 16 po sobě jdoucích bajtů (od 1. "mikrořádku" do posledního). Předpokládám že znalci pochopili.

No a kdyby snad byl ten font v "kódování" blízkýmu CP1250 (Win) tak bych se nezlobil.
Gůgloval jsem jak zběsilej a nic.

Pavel

Ten fonteditor mi při spuštění hlásí runtime error, jak v okně přík. řádku (cmd ve WinXP) tak spuštěný ze spouštěcí diskety Win98. Buď něco potřebuje nebo... (fakt nevím). Ale aspoň je tam dosfont, kterej ty fonty "zavede" a můžu si je prohlížet.

Díky,
Pavel

Já mám ve své instalaci Debianu hromadu konzolových fontů v /usr/share/consolefonts. Minimálně jeden z nich, (lat2-16.psf.gz) odpovídá zadání. Po rozbalení má 4100 bajtů a příkaz file o něm říká:
lat2-16.psf: Linux/i386 PC Screen Font data, 256 characters, no directory, 8x16
Znaky jsou v něm teda uloženy v pořadí podle ISO Latin-2, ale k převedení na Windows-1250 by mělo stačit jen jich pár přeházet mezi sebou. Je pod licencí GPL v2. Chceš ho poslat?

256 znaku * 8 pixelu na sirku * 16 pixelu na vysku / 8 bitu na bajt = 4096 bajtu.
Ty prvni 4 bajty, co jsou do 4100 navic, jsou hlavicka:
prvni dva bajty jsou 0x0436 (v little endian) - magicka signatura
treti bajt je v tomto konkretnim pripade 0, coz oznacuje font s "256 characters, no directory"
vyznam ctvrteho neznam