Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ubuntu 10.04 - hibernácia a uspatie

Ešte skúsim tu, keďže na fóre Ubuntu sa to nehýbe.

Viete mi niekto pomôcť rozbehať tieto dva "stavy"? Hybernácia, resp. uspatie prebehne bez problémov, lenže počítač sa po načítaní hybernačných dát už nezobudí a zo spánku sa nezobudí tiež. Navonok to vyzerá tak, že sa neuskutoční posledný krok (spustenie zhybernovaného kódu odtiaľ, kde sa skončilo, resp. pokračovanie vo vykonávaní tam, kde sa vykonávalo pred uspatím. Už som bezradný. Je to takmer posledný krok pred mojím prechodom na Ubuntu z Windows. Lenže hybernáciu používam denne a bez toho Ubuntu používať nezačnem. Takmer každému to funguje a mne to nejde ani na notebooku ani na počítači. Skúšal som spustiť aj akýsi quirk script, ale ten odpapuľoval, že nepodporuje nVidia grafiku a vykašlal sa na to. Tiež mi bolo poradené, že mám vyhádzať moduly z jadra, lenže ja neviem ani ako sa tie moduly volajú, ani ako zistím ich názvy, ani ako ich vyhodím. Už som bezradný a mám toho plné zuby. Behám po celom Internete ako debil a nachádzam len návody na Mandrivu s nefunkčnými linkami na quirk script, prípadne na akési wiki návody, kde polovica linkov nefunguje. Proste už neviem čo mám robiť a mrzelo by ma, ak by som za blbú hybernáciu a režim spánku musel Ubuntu pustiť z hlavy. Neriešili ste niekto takýto problém? V jednom návode sa odporúča odoslať info cez akýsi Launchpad, že v budúcej verzii to možno bude opravené. Lenže ja nemám záujem vyčkávať na nové verzie Ubuntu, tiež nie je zaručené, že budem mať ten istý počítač, keď vyjde nová verzia. Radšej by som sa naučil tento problém riešiť sám. Ubuntu je ďaleko schopnejšie ako Windows a je škoda nevyužiť jeho potenciál.
Zmena predmetu, pôvodne: Ubuntu 10.04 - hybernácia a uspatie (los)

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Takže po nainštalovaní Ubuntu 10.04 bez USB zariadení začala fungovať hybernácia. Hurá. Režim spánku…
msx. 16.06.2010 23:56
msx.
Skus aj nejake ovladace chipsetu si najst na webe vyrobcu chipsetu, a prip. skusit flashnut BIOS na…
MM.. 17.06.2010 13:39
MM..
Hybernácia po updatovaní BIOSu konečne funguje. Inštalujem Linux nanovo, keďže som si medzičasom roz…
msx. 21.06.2010 23:07
msx.
Takže hybernácia beží len ak nie je aktivovaný ovládač nVidia v Linuxe.
msx. 23.06.2010 21:42
msx.
Předevčírem vyšly nové ovladače pro linux na nVidii (bylo provedeno mnoho oprav).
FixExa 24.06.2010 09:10
FixExa
Pre nVidia FX5200 je najnovší ovládač z 11.2.2010. Ten som už skúšal. :-( poslední
msx. 27.06.2010 18:31
msx.

Takže po nainštalovaní Ubuntu 10.04 bez USB zariadení začala fungovať hybernácia. Hurá. Režim spánku naďalej nefunguje. Po pripojení USB zariadení sa nič nezmenilo. Hybernácia funguje, spánok nie. Idem aktivovať ovládač nVidia v Linuxe, uvidím, či sa niečo zmení.

Edit:
Po nainštalovaní ovládača grafiky ponúknutého Linuxom funguje aj spánok. Takže, čo sa týka notebooku, problém vyriešený inštaláciou Ubuntu 10.04 + nVidia ovládač. Ostáva už len počítač. Zajtra sa skúsim pohrať s nastavením ovládača a hádam to rozbehám, dám vedieť.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru