Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zyxel p-660hw-t2 konfigurace site

Zdravim,

mam problem s konfiguraci site tohoto zarizeni Zyxel P-660HW-T2. Internet mam skrze trvale nastavenou IP adresu ve forme 172.25.21.2 masku site 255.255.255.252 a dns 10.100.100.2. V navodu vsak pisou "zadejte IP adresu (v rozmezí od 192.168.1.2 až do 192.168.1.254),"

Postupoval jsem dle navodu, pripojil sitovy kabel z anteny do zasuvky DSL , pocitac propojil s routerem- Nicmene je psane, ze by se mela rozsvitit led dioda DSL. To se nestalo. Vubec nevim jak postupovat, abych nastavil router aby fungoval s moji IP adresou pridelenou od mistniho providera.

Prihlaseni k routeru pres webove rozhrani jak pisi v navodu pres zadani do web prohlizece zadanim 192.168.1.1 nefunguje. Proste se nic nezobrazi.

Chtel bych nejprve rozchodit internet pres tento router alespon pres sitove kabely na pevnem pocitaci a nasledne wi fi. Ale aby sel interent na stolnim pocitaci jako doposud, je zaklad.

Myslite ze je to tedy vyhozena investice, kdyz pisi at pridelim IP veforme 192.168.1.2 až 192.168.1.254 a pritom od providera vim, ze musim mit 172.25.21.2

Ještě jednou: Zyxel P-660HW je DSL router. Jeho WAN rozhraní se připojuje na JTS (telefonní kabel), nikdy na žádný "kabel z antény." Navíc tento router ani nemá kam kabel z antény připojit, protože anténu má (pokud vím) pevně připevněnou, a tedy ji nelze zaměnit za externí anténu s koaxiálním kabelem).

V návodu je myslím jasně nakresleno, že se připojuje telefonní linka, takže se prosím neodvolávej na návod.

Pokial funguje na modeme z kabelovky, je mozne to co som nacrtol, ze Zyxel pouzil akysi hybridny vstup na dsl porte, ktory podporuje aj ethernet.
Takze skusil by som zresetovat router do defaultu, nastavit na pc automatiku, pripojit na port 1,2,3,4 (skusil by som vsetky pre istotu aj ked si myslim, ze dhcp bezi vsade), skontrolvoat si aku ip som dostal pridelenu, napojit sa Zyxel, pozriet v akom rezime bezi (musi mat routing rezim) a na wan rozhrani mu potom nastavit tu ip, masku a branu od isp (nezabudnut na dns) a malo by to snad cele bezat.
Samozrejme to nemeni nic na fakte, ze DSL routre su urcene na dsl linky a nie na taketo hrajkanie ako sa tu pokusas praktizovat ty.

jo, má to klasický wan vstup s ethernetovým kabelem.
di524 je starý krám (dlinku se wifi bůhvíjak nedaří, a spolehlivost není nadprůměrná). čili fungovat ve tvém zapojení bude, ale má cenu snad jen zadarmo.

na trhu jsou za jedny z nejnižších cen tp-linky, které kupodivu netrpí proslulou čínskou zahazovací kvalitou, dodnes to nechápu.

pokud ti jde i o rychlé sdílení dat mezi pc v domácí síti, vol z novějších modelů s gigabitovým lan rozhraním.