Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Program na podporu rozvoje astronomie

Dobrý den, kdysi jsem četl o programech které si spustím na pozadí, oni počítají hromadně jako jeden velký superpočítač, počítá to třeba pohyby asteroidů planet... atd. Já jen zapomněl jak se jmenovaly. Nepamatuje si to někdo ? Já to nemůžu najít, chtěl bych se s těmi svými par hertzy zapojit. Díky :-)

Zda sa ti ze tvoj dodavatel elektriny zaraba malo a ze je treba likvidovat energeticke zdroje a ovzdusie kvoli takej píp?

To same si myslim o klimatizaci v nasich podminkach... Dale pokracuji silne vozy, zbytecny transport materialu ve vaze vozidel atd. ]:)

A ted vazne. Stacilo rict normalnim zpusobem, ze bude mit o neco vyssi spotrebu. Na druhou stranu, vetsine uzivatelu bezi stroj cely den a vyuziti ma v prumeru max. 50%. Tak proc za relativne vyssi spotrebu nepomoci s necim uzitecnym? Napr. i tvi znami mohou v budoucnu tezit z leku, jejichz vyvoj byl uspisen diky temto "plytvacum energii". Rozhodne v tom vidim vetsi smysl, nez plytvat energii na brutalni a nesmyslne hry nebo plytvat energii za "nicnedelani" (spotreba v tomto stavu neni nulova ani pri SW vypnuti PC - to sam dobre vis ;o)... Chapu vsak take, ze s mym nazorem nemusi mnozi jedinci souhlasit.

Hra je na zabavu. Za zabavu su ludia ochotni platit. Klimatizacia je na klimatizovanie. Atd. Ale ratanim kozmickych blbosti neprispievas absolutne k nicomu. Kozmicke blbosti bud vyriesi niekto kto ma mozog (ako napr. Hubble, Einstein, apod), alebo nikto. Urcite nie blby stroj. Ani miliarda blbych strojov.
P.S> to stejne plati o liekoch. Lieky sa nedaju vyratat. Lieky treba vymysliet mozgom.

Jeste, ze ne vsichni uvazujeme stejne zkreslene. Kazda hypoteza se totiz musi overit. To by jsme se o moc dal nepohli... ]:)

PS: a jaky je rozdil mezi hrou a ostatnimi vypocty? Aha, premira hrani muze zpusobit zkresleni reality az zavislost... Matne si vzpominam na pripady, kdy deti chteli aplikovat zakonitosti z her v realnem svete. Takovy skok z 6m na beton je docela pohoda. Z premiry vypocetnich uloh jsem moc postizenych nevidel... :-D

PS2: v lekarstvi a farmacii se pocitace pouzivaji vic, nez si myslis. Ja osobne svoji troskou k vyzkumu prispeji. lek na rakovinu deti, AIDS, 20mld. dolaru rocne na vyzkum leku... To je jen IBM. Mam pokracovat? Ja lidem rad pomohu, asi nepatrim do teto spolecnosti...