Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak moc se řeší pečeti při reklamaci?

Mám tu počítač z Mironetu. Táta nechtěl "pokusy" a proto jsem nechal sestavit počítač tam. Bohužel ho ale polepili záruční pečetí a na stránkách píší přesně toto:

Upozornění: Váš počítač musí vždy být označen neporušenou pečetí. Pokud bude pečeť porušená, či bude chybět, tak nemůže dojít k přijmutí PC v rámci programu " Přednostní servis " a jeho oprava může být zpoplatněna dle aktuálního Ceníku servisních prací.

Znamená to tedy, že když mu tam kvůli jeho práci dám druhou síťovku, tak jsem bez záruky? Přeci nemůžou zrušit záruku, když je na jednotlivé součástky. Nebo jak je to? Chtěl bych slyšet vaše zkušenosti s těmahle polepkama.

Jenom doplním moji zkušenost s Mironetem. Reklamace základové desky - nějak se to táhlo a taky jsme si s reklamačním technikem asi nepadli do oka. Ale Mironet má jednu dobrou věc - linku ochrany zákazníka. Stačil jeden telefonát (v pátek v poledne) a týž den ve čtyři hodiny na mě čekala na prodejně nová deska.....

Nerád sa sem vraciam,
lebo to ktosi môže pochopiť zle.

Ale "prvý na rade" (zo strany firmy - vedome) - je akýsi styčný dôstojník,
býva to väčšinou nejaký SBS-kár, alebo čosi podobné a lenivé... teda nie odborník,
ktorého úlohou je okamžite nesúhlasiť, oponovať, zamietať,
keďže - priznajme si - aj medzi reklamujúcimi sú neuveriteľní "exoti".
(Netreba ísť ďaleko - stačí poukázať na neschopnosť napísať ani len jednu jedinú vetu - spisovne a konkrétne - v tejto poradni.)

Takže, kto si je vedomý tohoto postkomunistického faktu - reality, vie,
že nemá sa dlho zdržovať s týmto svalnatým mužom - stručných odpovedí,
a má si žiadať: buď vedúceho, alebo kohosi kompetentného.

A ak reklamujúci má akú-takú osobnú kultúru aj odbornú vedomosť o predmete reklamácie,
určite uspeje.

.

Stav, aký je v Japonsku určený zákonom (už skoro 15 rokov),
že: Zákazník má vždy pravdu,
a Oni to bez slova a komentára dodržujú,
na ten sme - obojstranne - nedozreli.
Ale už predsa len sú aké-také zmeny oproti minulosti,
ak človek je slušný - ale dôsledný, a vedomý si svojich práv.
A uplatňuje si ich.

Predsa ide o obojstranný vzťah. Zmluvne-partnerský.
A iba vrámci neho sa môžu okolnosti meniť k lepšiemu.
Prestaňme už konečne a priori večne bojovať, zápasiť - aj keď wrestling sa tu stal, žiaľ, modus vivendi.

Ide to aj inak.