Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Koupě notebooku

Ahoj.Chtěl bych si koupit notebook do zhruba 15 000,-Nevím zda skočit do nového procesoru intel i3nebo i5 nebo jestli postačí AMD Athlon dual core M320.
Zároveň nevím co za grafiku myslel jsem buď ATi 5145 nebo 5470.
Nečekám,že budu hrát GTA4 nebo něco podobného-jen chci aby tam šli nějaké hry i starší-FEAR,Far Cry 1+2 Flatout atd..A jakou značku?ACERy prý stojí za ho..
Může mi někdo prosím poradit nějaký rozumný notebook?
Předem díky.

to si nemyslím,třeba Far Cry 2 se dá hrát i na Intel i3-s grafikou ATI 5470-nepsal jsem že chci hrát špičkové hry ale třeba 3 roky staré jo.Doma mám jednojádro AMD 3800+ 2GB RAM ATI1650XT a tyhle hry mi jdou-tak si myslím že i na obyčejném dvojjádru pojedou.Každý noťas má lepší konfiguraci než já doma-jde mi o to co na tom rozjedu když si koupím noťas za 15 000.
Dobře a co rozjedu na tomhle stroji?
AMD DUal Core M320 2,1 GHz 4GB RAM ATI HD 5145 co na tomhle spustím?
Nepište mi že nic,že jen solitaire z win-to už jsem taky někde četl.

hmm..dík za radu tu stránku znám-vy tady všichni neznáte jiný hry než GTA4 atp. náročné asi-psal jsem zda mi tam půjdou starší hry a ne super novinky-kamarád má notebook s athlonem a grafikou ATI 3200 a jde mu třeba Rezident Evil 5 -jde mi o to jestli mi to třeba poběží i na stroji AMD Athlon Dual Core M320 4GB DDR2 ATI Mobiliti RAdeon HD 5145 a co na tomto noťasu zhruba spustím-o to mi šlo-komentáře že do 15 000 jsou jen sračkové noťasy si nechte a kdo by měl zájem tak at mi třeba hodí odkaz na nějaký noťas.Díky

No jestli si myslíš že u her není nejdůležitější grafická karta tak si kup jakékoliv dvoujádro. Třeba ten první s radeonem 5145 se té tvojí 1650xt podle 3dmarku 06 pouze vyrovná. Ve hrách bude podle mě pomalejší. No ale když sme tady všeci blbci co ti blbě radíme...

No karta je důležitá to vím-ale dobré karty jsou drahé.
Zeptám se jinak doma mám stolní AMD Athlon 3800+ (2,4GHz) jednojádro 2GB RAM paměti DDR2 (667MHz) grafika ATI 1650 XT 256MB DDR3

když si koupím noťas AMD Dual core M320 (2,1GHz)paměti DDR2-4GB RAM a grafika ATI radeon HD 5145 512 RAM samostatná (až 1530 MB) zahraju si stejné hry nebo i lepší?

A pořád do kola.
Najdi si dosažené výsledky (body) z 3D Marku 03 05 06 pro obě karty a přibližný obrázek si uděláš sám.
Nevím kdo Ti to má hledat!(ono se to jinak nedělá)
Za tu dobu jsi už mohl být v obraze.

Dobře děkuju všem za vyčerpávající odpovědi už nebudu obtěžovat.Zapoměl jsem ,že máte všichni doma herní notebooky za několik desítek tisíc korun.Jediné co umíte je člověka odkázat na 3D MArk-ale to nestačí ono taky záleží na procesoru aby to vše šlapalo jak má pokud vím.Je to stejné jak u nás v práci všichni jsou experti v PC grafice atd ale když chci poradit tak nikdo neví a odkáže mě na benchmark.
Podle benchmarku je ATI 5145 lepší než ATI 5470 to vím taky ale je to pravda? 5470 podporuje direkty 11,ale budou mi u této karty k něčemu?
Jen jsem chtěl hodit tip na nějakého notase někde na netu a nebo říct-vole kup si dvoujádro s co největším taktem a k tomu grafiku XXXX a půjde ti na tom FEAR,Flatout Far Cry ,BAtlefield1942,Sims 3 a třeba hra G-Force tak asi tak.
Tak ještě jednou dík.

Neodkazoval jsem tě na 3D Mark, ale na dosažené body (výsledky) od stovek různých sestav!
A s velkou pravděpodobností bys tam našel jak tu tvoji domácí,tak i ty, co tě zajímají.
Výsledky z 3D Marku nejsou právě jen o grafice.
Ale asi je to na tebe moc práce.

No když dovolíte, přidám se také do diskuse. Souhlasím s tvrzením, že herní notebook je nesmysl, rep. jen slovní hříčka a ne něco realného. Při těch běžných počítačů a HWlze lehko provnat kolik stojí klasický herní počítač a jaký notebbok seženu za stjnou cenu. To ano. Za druhé si nedokážu představit, jak do tak malého stroje chtějí dát takový výkon. Když si člověk uvědomí např. jak velké jsou moderní výkonné grafické karty a jak velký je notebook, pak je to jasné. no a třetí věc je ono chlazení. Zase když si člověk porovná chalzení moderního počítače a chlazení notebooku je to z toho patrné.
Co ale nechápu a s čím tedy rozhodně nesouhlasím je názor, který jsem tu již několikrát četl a to ten, že notebook cca do 15 000Kč musí být šmejd vždycky. Ať se jedná o kteréhokoli výrobce. Docela by mě zajímalo, kdo tenhle názor vymyslel a z čeho pochází... To tedy jako znamená, že když potřebuji obyčejný notebook na běžnou práci (MS Office, internet, poslech hudby, přehravání videí a filmů, ev. nějakou méně náročnou hru typu GTA, AOE 1, DOOM, prostě na zabití času), tak si kvůli tomu musím koupit notebook za 25000Kč, protože jinak plně dostačující za 13000 je určitě šmejd...No to tedy koukám.
To mi připadá, jako kdybych si šel koupit nové auto s tím, že potřebuji to a to a čekám od toho toto a tak by mi vycházelo, že mi třeba bohatě stačí Škoda Octávie, ale stejně bych si ji nekoupil a spíš koupil BMW, které nabídne to samé ale za 2x víc peněz a to vše jen kvůli tomu, že auto do 300000Kč musí být určitě šmejd z toho vyplývá, že 2x dražší BMW musí za ty peníze nabídnou určitě kvalitu a výkon atd...

Ano s tím souhlasím. Mám teď půjčený straší Acer a potvrzuji, že ty plasty nejsou kdoví jak pevné a někde nedosedají. Zase ale na druhou stranu, ten notebook je starý cca 5 let a měl ho půjčený kde kdo a pořád funguje báječně. Nic nepraská, ani nic zatím nevrže a hlavně nic nezlobí. Možná ty staaší byly ještě poctivě dělány. Kamarád má například nového "herního" Acera za cca 23000Kč a už byl tuším že 2x v opravě a to hned s několika věcmi a bohužel opakujícími se. Někde tu cenu stahnout musí, to je mi jasné. Ale nějak mi nesedí házet všechny notebooky do jednoho pytle jen kvůli ceně, resp. že stojí stejně jako jiný, poruchový.(např. HP, Asus jsou špatné, pač stojí skoro stejně jako nepříliš proslulý Acer).
Ale jo, jinak souhlasím, že za 15000 nebude to samé jako za 25000. Ale zároveň to neznamená, že to musím být katastrofa. Je to stejné jako jsem výše uvedl příklad s auty - aut za podobnou cenu (cca 230000Kč) je spousta, ale rozdíly jsou velké. Člověk hold musí vybírat.

Když si tady přečteš pár dotazů na koupi notebooků, kdy si kupující chce zahrát i nějakou tu hru, tak to nikdy nechce na starý hry typu AOE, ale skoro vždy nějaký ty 3D, obvykle ani ne tak moc starý. AOE a ostatní hry renderovaný přes procesor není problém rozjet i na starých střepech s integrovanou grafikou.
A oni ty relativně nový, i když podle nich starší hry, chtějí jet na notebooku do 15 tisíc. Tak to holt je.

Notebook za 13.000,- na praci je TOTALNI SMEJD. A na tom trvam, uz proto, ze v teto cenove relaci dnes sezenete notebooky pouze s 16:9 (1366x768) a to je na pracovni pouziti naproste utrpeni. Internet furt rolujete, offici nevidite co jste napsali o pet radek vys a rolujete, na obrazovku se vam pri tom rozliseni nic nevleze, proste hruza, pouziti leda na filmy a poslech hudby, ale tomu nerikam na praci. 3-[

Vase vec, budete spis vyjimka a hlavne oni to tam nedavaji kvuli vam, ze nemate rad vysoka rzliseni :-D ale proto, ze ty displeje jsou levne smejdy nizkou z vyrobni hodnotou. Holt kdo se spokoji s malem, muze mit notas i okolo desitky, to ale neznamena ze to neni smejd. Podobne jsme tu probirali napriklad i LCD monitory. Jsou lide kteri nedaji dopustit na sveho Benqa za 3.000,- s odezvou 2ms. A jsou taci, kteri marne hledaji LCD pod deset tisic, protoze proste dokazi vnimat, ze napriklad zelena ma vic odstinu. :-D

No já proti tomu nic nenamítám. Vám vyhovuje velké rozlišení, mně zase to "klasické". Možná je to tím, že rád hraji starší strategie, které víc jak 1024x768 neumí resp. Když ano, pak nejsou vidět pořádně objekty ale jen takové barevné body. Ale i tak má každý monitor své limity a těžko bude nějaký menší monitor podporovat kdoví jak velké rozlišení, ačkoli by to u malých monitorů nebylo na škodu. Ano je to dáno kvalitou ale také možnostmi daného zařízení. Mě se třeba představa velkého notebooku s velkým displejem moc nezamlouvá, pač potřebuji, aby byl lehko přenositelný a vešel se, prostě "tak akorát"... Chce to brát z vícero hledisek. Soudit věci jen dle jednoho parametru (cena, rozlišení, procesor, atd.) mi přijde nesmysl. Jak jsem již psal, chce to hlavně vybírat a číst (recenze, zkušenosti) a ptát se. Pak se dá takto s ostaními často najít dobrý kompromis.

Ale jo, ja rozumim tomu, ze pro kazdeho muze byt dulezite neco jineho, nicmene kompromisu se v oblasti HW moc najit neda, bud je neco spatne - nekvalitni, nevykonne atd. anebo opacne. Jestli ale uzivateli staci pro jeho zamyslene pouziti to nevykonne, tak samozrejme proti tomu nic nikdo nenamita. A pokud chce neco lepsiho a ma omezeny rozpocet, tak casto musi ON (ten zakaznik, uzivatel) delat kompromis, ale myslim, ze tu ani proti tomuto nikdo nic nenamital.
---
Problem je jinde, lide si koupi skvely napr. notebook za likvidacni cenu :-D a za mesic jsou zde na foru a ptaji se jak rozchodit FarCry 2. :-D A kdyz se jim dostane odpovedi, ze na jejich notebooku asi tezko neco rozchodi, tak i oni to spatne rozchodi a za jedinou moznou a spravnou radu zdejsim radcum jeste vynadaji. :-D

Tak ta rada predtim, to byl ode me ulet, moc se v ATI nevyznam.

Tak tenhle, uz je cenove vys, ale jde to.

http://www.alza.cz/acer-travelmate-tm7730g-874g50m n-d135000.htm

Jinak GK je tam GeForce 9600M GT, coz by na starsi hry mohlo stacit. Ja mam na notase 8600M GT a naposledy jsem hral Mass Effect 2, ale uz se to obcas trhalo, treba ale Dragon Age predtim to jeste zvladlo. Akorat teda obcas to musim nasilne vypnout, protoze se mi prehreje GK a zacnou mi po obrazovce behat ctverecky, ale pockam pet minut a jedu dal. :-D (To ale nevim jestli za to muze ta GK nebo spis to ze mam MSI. 3-[ )

Dobře děkuju všem za vyčerpávající odpovědi už nebudu obtěžovat.

Prostě veřejná diskuze. Nemusíš se hned čertit že tu lidí ztrácejí čas nad svým dotazem. Pokud půjdeš do obchodu vychválí ti notebook co budou mít na skladě do nebes.

Zapoměl jsem ,že máte všichni doma herní notebooky za několik desítek tisíc korun.

Většina zdejších uživatelů asi ví, že kupovat notebook na hry je kravina nebo velmi drahá hračka (koupím notebook za 30táců, vydrží 3 maximálně 4roky) - hračka pro bohatší. Naopak, šetříme - proto máme na hry PC.

Jediné co umíte je člověka odkázat na 3D MArk-ale to nestačí ono taky záleží na procesoru aby to vše šlapalo jak má pokud vím.

Kdybych měl ty notebooky otestované a vyzkoušené rád bych ti tu vrazil výsledky dalších 20ti her ale jaksi nemám.

Podle benchmarku je ATI 5145 lepší než ATI 5470 to vím taky ale je to pravda? 5470 podporuje direkty 11,ale budou mi u této karty k něčemu?

Ono taky záleží jakou paměť výrobnce k tomu čipu hodí, s gddr5 bude rychlejší 5470. Asi bych volil spíš tu 5470.

Jen jsem chtěl hodit tip na nějakého notase někde na netu a nebo říct-vole kup si dvoujádro s co největším taktem a k tomu grafiku XXXX a půjde ti na tom FEAR,Flatout Far Cry ,BAtlefield1942,Sims 3 a třeba hra G-Force tak asi tak.

Vole kup si stolní počítač. Nebo udělej upgrade stávajího, možná by stačilo vyměnit grafiku pro začátek.

Díky konečně pořádná odpověď .No ono je to složité já vím,možná mi nebudete věřit ,ale pročetl jsem snad všechno co jsem našel a jsem z toho ještě víc zmatenej-každý člověk jiný názor-i když benchmarky nelžou ;-)
Ještě kouknuý počtu a snad něco rozumného koupím:-)