Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Opakovaný restart Windows při najíždění PC

Dobrý den, potřebovala bych poradit, při zapínání PC skoro nikdy nenaběhnou Windows napoprvé, proběhne třeba 4 x restart a pak teprve naběhnou. Známý mi přeinstalovatl znoval celý počítač, ale stejně se chyba dál objevovala. Měli jsme PC v opravě, řekli nám, že byly nakopnuté drivery, reinstalovali teda nové ovladače a restart byl podle nich vyřešen nastavením BIOSu. PC několikrát (3x) naběhl v pohodě hned napoprvé, ale teď jsem tam, kde jsem byla, opět Win naběhnou až na několikátý pokus. Volala jsem znova do opravny, řekli mi, že mám přeinstalovat Windows, že to je tím a že celý počítač byl špatně nainstalovaný. Přijde mi, že ze mě dělají blbce. Známý, který nám vše přeinstalovával není neznalý věci. Moc prosím o radu co s tím. Díky moc. Klára

Příčina může být skutečně v poškozených Windows, v tom případě bych hádal na chybu paměti (otestovat např. pomocí Memtestu - nechat běžet několik hodin, první chyba paměti indikuje, že paměť není jaxi ve formě), popř. potíže s diskem (dotlačit kabely), ale také může to být hardwarová příčina: vadný zdroj (vyzkoušet jiný), vadná baterka CMOS (změřit napětí - musí být 3V a vyšší), nebo vadná deska (prohlédnout kondenzátory, jestli nejsou třeba i mírně nafouknuté).
To jsou tak nejčastější příčiny.

nejspíš zdroj. jestli máš starý typ s malým zadním větrákem, rovnou ho vyhoď a kup nový.
taky zkontrolovat na doraz zasunuté kabely k disku.
pokud by to padalo i náhodně během chodu windows, tak paměť, vadná deska, přehřátí.

jsk píše kolega - vyzkoušet start z časopisového boot cd s linuxem, nebo jiné ultimate cd s utilitami, jestli to během nabíhání taky spadne.