Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Špatné rozložení obrazovky

Mám menší problém.
Některé hry (Emergency 4, Age of Empires 1 i 2 a možná jiné), jedou v takovém rozlišení - nebo nastavení.
[http://pc.poradna.net/file/view/3652-hry-bad-rozli seni-png]
Jako je na tomto obrázku. Jak to roztáhnout po celém? třeba jako v CS 1.6 apod.?
Notebook - viz. můj podpis
Do PC poradny (ne do her), to dávám proto, protože se to týká nastavení (asi) CCC a nevím jak na to. Kamarád s notebookem s NVidia to má defualtně nastavené jak to má být.

A nevadi mu ze ma namiesto okruhlych hlav placate sisky?
P.S. alebo hra v okne a okno maximalizoval alebo co. Zavisi od hry ze co umoznuje bez deformacie...

P.S.2. alebo instaloval nejaku hru korektne z originalu a ta mu pri instalacii zdetekovala jaky ma monitor a nastavila sa spravne na rozlisenie monitora. Zavisi od hry.

AOE1,2 tusim nevie sirokouhle rozlisenia, je to hra z roku 1998 a 2000. Vtedy sa o sirokouhlych monitoroch este nikomu ani nesnivalo.
Dalo by sa to asi skusit v okne a maxximalizovat alebo proste hladaj v nastaveniach hry. Ovladac grafiky s tym nema nic spolocne. Nemoze prikazat hre aby zobrazovala o 10figuriek viac, ktore su momentalne mimo obrazovky.

V prvom rade je to nastavenie hry (nastavit rozlisenie na nativne monitora) ak to hra umoznuje.

V druhom rade v CCC je to napr. pod Digital Panel (DVI) - Attributes - "Scale image to full panel size", alebo hladaj nejake "stretch" apod., ale to by bolo zle (mal by si obraz deformovany).

To je notebook??? preco nenapises hned? Notebooky na to mozu mat nastaveni v BIOSe (LCD stretch apod) - to roztahovanie (+deformovanie)
plus pozri si aj to CCC jak som pisal, prezri si tam vsetky nastavenia kompletne (prepni si to CCC na expert settings, v defaulte nastaveni (user settings) tam neni nic - to je pre blbych amikov aby nic nerozstelovali)

Zdarec, mel jsem stejny problem s notebookem a AOEII s cernymi pruhy. Zkuste si dat pri vypnute hre na svou standartni plochu rozliseni 1024*768 a me se stalo, ze se mi tam ty pruhy automaticky obevily taky, takze je problem ne ve hre, ale v nastaveni grafiky. Ja mam NVIDIA, a kdyz jsem dal pravym tlacitkem na plose Ovladaci panel NVIDIA tak v sekciPrizpusobit velikost plochy a pozice jsem moznost "na celou obrazovku" a od te doby to maka krasne.

Pravděpodobně je vaše grafická karta od ATI nastavit to lze nasledujícím způsobem :
Panel ATI - Vlastnosti pracovní plochy - Rozlišení snížit např:. 1028*769, uložit nastavení - Zobrazení & pracovní plochy - Vlevo dole nápis Vyberte zobr. zařízení, kde kliknete pravým tlačítkem myši na ikonu notebooku a zolíte nastavení - Zde už jen vybere možnost celá obrazovka a pak změníte rozlišení zpět na 1366*768 nebo vámi používané......(Možnost celá obrazovka bude možno zaškrtnout až po snížení rozlišení.Pokud by hra i přesto byla obehnána černými pruhy, bude tento postup potřeba provés během spuštěné hry.(Minimálně pokud po schození na lištu zůstane obrazovka v herním nastavení...)

Jen bych chtěl přidat řešení co fungovalo pro mě.Mám taky notebook.GK AMD Radeon a integrovanou intel hd graphics .Win 7 .....k věci když kliknu pravým na plochu tak tam mám Vlastnosti grafického adaptéru.Otevře se mi nastavení intel hd graphics i když používám AMD Radeon zásadně a je tam Škálování -a stačí přepnout na škálovat celou obrazovku.Doufám že jsem pomohl. ;-)