Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kterou z těchto vypalovaček?

Dneska jdu technikovi otřískat o hlavu mou stávající LG 4163B protože už mě pěkně štve - dneska jsem pálil DVD a zjistil jsem, že to DVD je zcela nečitelné to jsem ale zjistil až potom, že to co jsem chtěl vypálit už jsem smazal z disku..
Potom špatně nahrává na CD-RW média.

Tak uvažuju co vzít místo toho. Mělo by to být do ceny 1200-1300 Kč.
Co třeba toto:
DVD R/RW SONY DWG120A, RAM, DL, interní, OEM, DVD±R DL (Double Layer), DVD±R, DVD±RW, DVD-RAM, CD-R, CD-RW

nebo zůstat u LG a vzít:

DVD R/RW LG GSA-4167B, DVD+/-R9, IDE interní, OEM ?

nebo snad NEC?

DVD R/RW NEC ND-4570 DL, interní, stříbrná, OEM

tady máš e-shop, s osobním vyzvednutím. Ostrava hergot není tak malá aby tam nic nebylo. Musíš se taky trochu snažit a nediskutovat pořád o ničem na poradně :-x. Nec buď s potiskem nebo bez , to záleží na tobě.
http://www.alfacomp.cz/php/zbozi.php?akc=2&mnu=2&zo b=2&pol=140&zbo=34230

pževzato od nich z webu :
kde jsou :
Dvě naše prodejny se nachází v Ostravě-Mariánských Horách na ulici 28. října 252 a 257 poblíž tramvajové zastávky Prostorná. Prodejny stojí na obou stranách ulice a jsou označeny reklamními
tabulemi, proto by se nemělo stát, že je přehlédnete. Třetí prodejna se nachází na ulici 28. října 275, asi 150 m od předchozích prodejen směrem na Porubu.
jak se tam dostaneš :
# Tramvají 3, 4, 8, 9, 11, 12, 19 vystoupíte na zastávce Prostorná.
# Trolejbusem 102, 108 vystoupíte na konečné zastávce Sokola Tůmy a půjdete asi 300m směrem do centra.
# Autobusem 61 vystoupíte na zastávce Sokola Tůmy a půjdete asi 300m směrem do centra.

Myslíš, že jsem blázen a přistoupím na výměnu kus za kus? Já jím mám dát mechaniku kterou jsem kupoval za 1800 Kč a oni mi místo toho dají (i když lepší model) za 1200 Kč bez vrácení rozdílu ceny? To bych musel být blázen. Je to vada neodstranitelná, tak mám nárok na odstoupení od kupní smlouvy a toho taky využiju.

Pokud se jedná o vadu NEODSTRANITELNOU, tak mám nárok na odstupení okamžitě. Viz dané paragrafy. Už před rokem jsem si tam vyřval vrácení peněz za CD-RW mechaniku. Jeho mínus toho technika, že šel pro nový kus do skladu zbytečně a já odešel s penězma.

Kupující má nárok na odstoupení od smlouvy v těchto případech:
- Neni-li dodrzena 30 denni lhuta k vyrizeni reklamace, ktera byla prijata jako zarucni.

- Objevi-li se po dvou predchozich opravach ze zaruky treti shodna zavada. Vyskytne-li se po trech ruznych opravach ze zaruky ctvrta libovolna zavada, nebo nelze-li pro vetsi pocet vad (alespon 3 najednou) uplatnovanych v ramci zarucni reklamace pristroj radne uzivat.

- Vyskytne-li se neodstranitelna vada branici radnemu uzivani pristroje v ramci zarucni doby.

hehe, Mirku. Tebe bych nechal 30 dní vyhnít bez mechaniky a pak bych ti dal "opravenou" mechaniku.

Takové vychcánky nesnáším. Ne že bych se chtěl zastávat výrobců nebo prodejců, ale ono je to nejspíš tak, že ta tvá "vada" vznikla nesprávným používáním (jednoduše řečeno máš zaprášenou optiku a mechaniku) nebo dokonce vysokým opotřebením a kdybych byl svině, tak ti nedám ani tu novou mechaniku.

Jenže obchodníci jsou "měkcí" -- jednak by to pro ně byla negativní reklama a jednak to (v převážné většině případů) nejsou jejich peníze a konečně, kdyby měli rozdělávat každou pitomou mechaniku a fotit v ní ten bordel co tam zákazníci natahali se špinavými médii a prašným prostředím, tak prodělají daleko víc.

Účetně je hodnota pořád stejná, neřeš kraviny.
Co se týče nároku na odstoupení od smlouvy, to už jsem tu jednou psal:
V prvním půlroce záruky má zakazník právo si vybrat mezi opravou a výměnou. Pokud mu není možné vyhovět, pak teprve má právo na odstoupení od smlouvy. Na odstoupení od smlouvy má právo pochopitelně i v případě, že se potřetí vyskytne tatáž vada, která již dvakrát byla záruční opravou odstraněna.
Takže budeš rád, když ti ji vyměněj, s prachama bych to tak růžově neviděl. Ale to záleží na vůli prodejce.

§622 Občanského zákoníku:

(2) Jde-li o vadu, kterou nelze odstranit a která brání tomu, aby věc mohla být řádně užívána jako věc bez vady, má kupující právo na výměnu věci nebo má právo od smlouvy odstoupit. Táž práva přísluší kupujícímu, jde-li sice o vady odstranitelné, jestliže však kupující nemůže pro opětovné vyskytnutí vady po opravě nebo pro větší počet vad věc řádně užívat.

Ano, to jsem taky před rokem mu navrhl, že jestli odstranitelná je, ať to pošle někam do odborného servisu, že si na to klidně počkám, jeho odpověď zněla: Ne, to se neopravuje.
Jak už jsem napsal výše, pokud to opravit půjde tak to klidně opravit nechám, ale na výměnu kus za kus přistupovat nebudu z principu.

Neboj se, že já bych si svoje taky nevyhádal, tady se bavíme o tom, na co máš a nemáš zákonný nárok. Nikdo tu nezpochybňuje to, že ti budou vráceny peníze. Ale pokud ano, je to jen a jen dobrá vůle prodejce, neboť tvůj výklad zákona je chybný.
Ještě důraznější end.
P.S. Kdyby si alespoň nebyl tak línej si něco přečíst! :-(