Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno výběr zdroje

Před 2 týdny mi odešel zdroj 300W Eurocase, a dnes jsem se dozvěděl že se nevyplatí jeho oprava. Rozhoduji se mezi zdroji Fortron 300-350W, (k Eurocase již nemám důvěru a vzhledem k tomu že teď mám půjčený 250W a zvládá to, tak snad silnější není potřeba), potřebuji ATX 20pin konektor nebo aby se daly 4 piny odpojit (ale to snad dnes mají všechny zdroje?). Můžete mi něco doporučit (nebo jinou značku za rozumnou cenu, ale tichý a v poměru k ceně kvalitní). Zatím uvažuji o některém z těchto :

FORTRON 350W ATX, LowNoise - tichý, 120 mm, PFC/P4 [FSP350-60PN)
FORTRON Green Power 350W ATX, PFC/P4 [FSP350-60GLN]
FORTRON Green Power 300W ATX, PFC/P4 [FSP300-60GLN)
FORTRON 300W ATX2.0, LowNoise - tichý, 120 mm, prodloužené kabely - 70cm, PFC/P4 [FSP300-60THN-P]
FORTRON 300W ATX2.0, LowNoise - tichý, 120 mm, PFC/P4 [FSP300-60THN-P]
FORTRON 300W ATX, Pasivní PFC/P4, 120 mm, [ATX-300PNF]
FORTRON 300W ATX2.0, LowNoise - tichý, 120 mm, PFC/P4 [FSP300-60THN-P]
Má smysl kupovat "FORTRON Green Power" ??

Díky za vaše zkušenosti. :-/

Docela jo - strkam je do sestav, kde ma byt trochu "hernejsi" grafarna (od 6600GT vys), diskove pole, nebo zvyseny pozadavek na stabilitu. Je to skvely kousek HW (fakt nelzu ;-) ) za skvelou cenu. Akorat ten titulek "supertichy" neni moc pravda - ne ze by zdroj nejak vyrazne hucel, ale slyset je...

Hele jsou tri typy zdroju :

1. levne smeckove napr. EUROCASE

2. stredne drahe kvalitni napr. FORTRON

3. drahe spickove napr. ENERMAX

Kdyz pomineme smeckove zdroje, ktere odejdou do dvou let, tak ostatni vydrzi klidne sest let. Rozdily jsou napriklad v ucinnosti zdroju - setris energii.

Ja mam ENERMAX Liberty 550 W a jsem s nim hodne spokojeny. Nicmene pokud jsi doted mel Eurocase, tak urcite ti staci Fortron.

Ja jsem mel nakonec taky takovy vyvoj. Zacal jsem na Eurocase, Red, Sunnytech, pak jsem presel na Fortron a Chieftec a nakonec jsem skoncil u Enermaxu.

sem se k tomu dřív nedostal. THN zkratku ti nevysvětlím, ale zdroj s tímto označením má specielně dělané chlazení výkonových součástek a mimo to i větrák je velmi tichý s regulací. Tenhle je kus železa (i na váhu) proti těm levnějším. Sice stojí 1200Kč ale je dobrej. Samozřejmě můžeš narazit i na vadný kus, je to prostě spotřebák a proč by se nemohl pokazit.

Už je objednaný, došel jsem k názoru že se za tu cenu vyplatí. Vzhledem k převážnému multimediálnímu využití compu je tichý větrák neocenitelný, vyšší váha mi nevadí a je nejspíše daná velikostí tlumivky pasivního PFC. Sice jsem ještě chvíli uvažoval nad FORTRON Green Power 350W ATX, PFC/P4 [FSP350-60GLN] www.alzasoft.cz/d56017/18842915/zdroj-fortron-green -power-350w-atx-pfc-p4-fsp350-60gln.htm
který má mít podle parametrů vyšší účinnost až 85%, aktivní PFC a nižší spotřebu ve standby módu (výkonové parametry jsou prakticky stejné), ale ta cena je zase o víc než 300.- vyšší, s dopravou by vylezla téměř na 1600.- a k mojí postarší sestavě by to už bylo zbytečné. Navíc zřejmě ještě s ním nejsou praktické zkušenosti....