Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Co to je "&nbsp"?

Můžete mi někdo polopaticky vysvětlit, co znamená tento shluk znaků:

& nbsp

Všude to vidím, ale nechápu co to tam dělá, resp. proč to tam vzniká.

Myslel jsem to naprosto vážně, protože není každej programátor, webotvůrce či jakejkoliv makáč s html.
Prostě to všude vidím, spousta lidí si z toho dělá srandu, ale já patřím k tomu zbytku, co internet jen používá jako uživatel.

Nezalomitelná mezera. Prču si z toho lidi dělaj, pokud to někdo používá na vytvoření delší mezery, jako je třeba odsazení odkazů na Mirkových stránkách: mirek-zive.unas.cz Koukni na zdrojový kód stránek, najdeš tam "& nbsp" i několikrát za sebou. Efekt minimální, kódu tři p*dele. :-)

Nejvíc je k vidění &nbsp u Big Brothera, když se tím někdo marně pokouší naformátovat ukázku programu, aby vypadala trochu inteligentně a autor naopak nevypadal jako blb. Ovšem vzhledem k naprosté nevyzpytatelnosti editoru Živě, které prdlo mezeru jaxemu zachce, tak na místo naformátovaného zdrojáku strašilo na řádku &nbsp a autor vypadal i přes veškeré úsilí jako trubka. :-D

Puvodne bylo &nbsp proto, ze prohlizece ignoruji v textu vic nez jednu mezeru a tvurce html jich z nejakeho duvodu chtel mit vic za sebou. Vyvojem (hlavne diky CSS) ztratil na vyznamu, resp. jeho vyznam radikalne stoupl u neumetelu, kteri jeho pomoci dotvari to co neumi udelat rozumne.

Přesně: Non-Breakable-SPace - nepřerušitelná mezera. Používá se tam, kde potřebujete, aby dvě slova zůstala u sebe i když na konci řádku pro obě není dost místa. V češtině by takto měly být správně připojeny jednopísmenkové předložky k následujícímu slovu, neboť osamocené "v" na konci řádku nevypadá dobře. Pomocí &nbsp se obě slova společně přestěhují na další řádek. Příklad: Karel&nbspIV, v&nbsplese apod. Bývá to tedy užitečná věc, ale neměla by se přehánět.