Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaké PC pro NX7.5?

Byl jsem požádán o poskládání nového PC pro systém NX7.5.

Neznám to, takže jsem s pomocí Google zamíříl na stránky Siemensu a NX7.5 je jakýsi PLM CAD sw, ale už nepíší, jestli to jede na Win, Linuxu nebo samo. Také nikde není doporučená hw kofigurace.

Nemáte s tím někdo zkušenosti?
Je možno postavit PC s i7 a pojede to?
Nebo raději jít do značkové pracovní stanice?
Taková HP Z400 s Xeonem a VGA FX1800 Quadro by to mohla utáhnout?

Nerobim s takym ale v takomto pripade je idealne kontaktovat dodavatela software, ptz tipujem ze ten SW stoji hodne viac jak nejake PC :) Predajca SW mu urcite rad pomoze s vyberom prip. s poziadavkami prip. k tomu vedia dodat aj nejaku pracovnu stanicu znackovu.