Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Switch - pomalejší síť

Nyní mám síť zapojenou, jak ukazuje obrázek v levé části.
Mám menší problém s počítačem zapojeným na switch 2. Jak je to propojené následujícím způsobem, tak dochází k tomu, že trvá desítky sekund, než počítač dostane od DHCP serveru IP adresu a je to poznat i v případě přenášení velkých objemů dat.
Problém bych chtěl vyřešit zakoupením rychlého switche, který bych zapojil podle obrázku v pravé části.
Mělo by se to poté vyřešit, ale raději bych si tu chtěl toto zapojení ověřit.

Napadá mě jinak ještě jedna možnost, že switch 2 je už špatný, protože už ho máme několik let.

tak proč mu nenastavíš portfast?

http://www.itsyourip.com/cisco/how-to-enable-spann ing-tree-portfast-in-cisco-catalyst-switch-ios/

edit: pozor! Portfast se nastavuje POUZE portům, které připojují jednotlivé klienty. Pokud je na portu připojeno více zařízení (switch, router, apod.), je vhodné nechat STP na "defaultu".