Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Slabší PC sestava do 8500Kč bez monitoru - názor

Dobrý den.

Dostal jsem od přítele úkol složit mu PC bez monitoru do 8500Kč. Vybral jsem následují komponenty a rád bych slyšel váš názor, zda-li byste něco nekoupili jiného, zda je vše kompatibilní (ikdyž jsem si to několikrát kontroloval, ale pro jistotu) atp. Popřípadě jenom že je to v pořádku abych si byl jist.

Mj. jediným kritériem bylo, aby PC příležitostně rozjel hry typu Counter-Strike:Source na min. střední detaily.

Děkuji.

Sestava :

CPU - Intel Pentium Dual-Core E5300 2,60GHz
Motherboard - Gigabyte P41-ES3G P41 s775
GPU - MSI nVIDIA N9500GT-MD1G
RAM - DIMM DDR2 2048MB 667MHz Kingston CL5
HDD - SEAGATE BARRACUDA 500GB SATAII
Skřín + zdroj - Eurocase MIDITOWER ML5442
DVD Mechanika - DVD RW Samsung Black S223F

Taky jsem toto dilema nedávno řešil, páč mi chcípnula deska a rozpočet byl něco přes deset tisíc včetně OS. Vešel jsem se do 11 tisíc, jen bednu a mechaniku jsem měl svoje.
Vyhrálo to AMD, protože jejich procesory jsou za výbornou cenu, patice AM3 tu ještě chvilku pobude, narozdíl od Intelu, kde LGA775 je už pomalu u konce a ceny za i5 a i7 jsou opravdu vysoký. Navíc chipsety od AMD jsou vynikající a disponují nejvýkonnějšími integrovanými grafikami (HD4200).

Takže jsem koupil:
Athlon X2 250
desku MSI s integrovanou grafikou (odkaz o něco výše tu je) s chipsetem 785
4GB DDR3
500GB disk WD Blue (výrazně levnější a jen nepatrně nižší výkon, než Black)
400W zdroj Seasonic
Win7 64bit

Cena - 11 tisíc i s poštovným
Pokud odečtu 2500Kč za systém, jsme na požadovaných 8500Kč, když sleví z pamětí ze 4GB na 2GB, bude mít peníze na bednu, možná i na DVD mechaniku. Možná i zdroj najde levnější, Seasonic stál okolo 1100Kč, výše uvedený Fortron byl za nějakých 8 stovek, tam je taky úspora. Jen grafika se tam nevešla, ale může vyzkoušet tu integrovanou, příjemně mě překvapila, je lepší, než jsem čekal. I když časem si koupím nějakou, ale možná až na vánoce, zatím to stačí.