Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chlazení procesoru

Problém: Chlazení procesoru nefunguje správně.

Mám PC starý 9 měsíců. Jak byl nový tak ventilátor otáček bez zátěže jel kolem 2200 otáček za minutu. Pak jsem po půl roce PC otevřel ale nic okolo procesoru a jeho chladiče jsem neprováděl, jen jsem ohmatem zjistil teplotu chladiče a od té doby měl ventilátor v klidu kolem 2900-3100 otáček a i teplota byla vyšší - při maximální zátěží v PC alertu bylo až 75°C (V biosu dokonce 79°C) po nějaké době (v prosinci) jsem PC zase rozdělal a dělal v podstatě to stejné jako před tím a od té doby se teplota CPU jak v zátěží tak v klidu zase snížila a větrák zase jel příjemných 2500 otáček/min. Nyní poslední měsíc se to samovolně zase zhoršilo. CPU má zas při zátěži hodně vysokou teplotu a v klidu má 3100 otáček a při zátěží to jde až na 3800 rpm - coož už je docela velký kravál.

Čím to je? Je snad ten chladič špatně namontován, že stačí se ho dotknout a už to hůře chladí? Chladič přitom nevykazuje žádnou vůli že by se hýbal a podobně.
Chcu zase ať to chladí pěkně potichu.

Deska MSI 848P a procesor Intel Celeron D 2.66 GHz Presscott.

:-D:-D
Tohle mam na userech nejraději, vždy se najde nějaký co mi bude tvrdit něco ve smyslu: ale vždyď tehdy a tedhdy to šlo proč to nejde teď/ no je jiný systém a v něm to nejde/ no a proč to nejde tak to tam dodejte/ nejde to tam dodělat je to prostě teď jinak/ a proč ne tak od toho tu snad jste předtim to bylo lepší tohle furt padá :-D:-D no mohl bych pokračovat a koukam že Mirek bude to samé
MM tank jinak s tebou souhlasim box hučí jako tryskáč tak jen tak dál :-p