Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Blokovane porty ? UPC

Dobrý den. Mám takovy problém.
Nemohu se pripojit ke sluzbam: Steam, QIP, QIP Infium, Skype
Pokazde to napise, ze nejsem pripojeny k internetu.
Slysel jsem neco o tom, ze bych mohl mit blokovane porty, ale nevim jak to zjistit.
OS mam windows 7 64bit. pouzivam ESET Smart security.
Zkousel jsem:
- Nainstalovat ruzne OS na PC - bez vysledku
- Zkousel jsem to bez naistalovaneho Eset Smart Security - bez vysledku
- PC bylo nekolikrat formatovano
- Pripojil jsem PC primo k modemu (Motorola SB5100E) - bez vysledku
- Zkusil jsem pripojit k internetu notebook, kde tyto aplikace funguji (u jineho providera) - bez vysledku
- Pripojil jsem notebook rovnou k modemu - bez vysledku
Tímto bych asi vyloucil moznost, ze problém bude v PC, routeru
Problem nastal ze dne na den. Predtim to fungovalo spravne. S timto problemem se potykam uz delsi dobu.
Napada nekoho co to muze zpusobovat ? jsou to ty porty ? jak to zjistim ? Nebo neco jineho ?
Diky za postrehy.

Mam pripojeni od UPC uz nejaky patek ale podobny problem jsem neresil, UPC porty neblokuje, urcite ne, modem mam take Motorola, jen takova blbost: uz to tu pisou, resetni modem odpojenim napajeni na par sekund.

Ne zcela přesná odpověď - UPC některé porty implicitně blokuje a to z rozsahu 137-9 (MS síť), dále údajně 8080 a porty obvyklé u proxyn (3126 atd...). Na žádost údajně odblokují... Jinak prý bez varování blokují kdeco v případě, že z počítače odcházejí spamy, šíří se z nich breberky atd...

Vlasto - tvoje odpověď trochu zavání tím, čemu se říká - jedna paní povídala.
Hlavně poslední věta - Jinak prý bez varování blokují kdeco v případě, že z počítače odcházejí spamy, šíří se z nich breberky atd...
Už si to přesně nepamatuji, ale asi 3 roky nazad jsem rafnul hajzla, a to dokonce z e-mailu od důvěryhodného člověka.
Řešil jsem to i tady, nepomohlo nic, až nakonec došlo k přeinstalaci systému,která to vyřešila.
A proč to vlastně píši - když se zbláznil NOD, a řval jako pominutý o zavirovaném PC, tak jedna z prvních reakcí byla právě od UPC, kde mě pomocí e-mailu upozornili, že pokud to nebude v cajku, tak se mohu s připojením rozloučit.
Po přeinstalaci jsem jim napsal přes jejich formulář, jak se věci mají, a do hodiny to šlapalo.
Tím jsem chtěl jenom věci uvést na pravou míru - varují.

Co modem ne? Resetni napred modem, odpoj LAN kabel, pak router a dej restart systemu. Reset modemu a routeru proved odpojenim napajeni na par sekund, pokud tohle nepomuze, bude neco zle v systemu nebo volej infolajnu UPC, restartuji ti veskere sluzby.