Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zrychlení sítě. Jde to?

1) lze přenos dat po síti nějak urychlit (ftp, web, databázový přenos ...) nebo je to jedno na kterém protokolu to běží, případně co je nejrychlejší?

2) pokud chci nasílet jen některé složky z disku D:\, musím celé D:\ odsdílet a potom nasdílet ty konkrétní složky (D:\nova slozka ...), pokud budu mít nasdílené celé D:\ a budu chtít další složky odsdílet, nepůjde to, protože dědí práva od nadřazené složky (tady od D:\)?
díky

1) na přenos je nejlepší FTP, některé to uměj i trošku komprimovat při přenosu
(tohle dela třeba i icq, ale neni ten algoritmus moc výkonej, na normální sítí to stejne nemá moc cenu)
2) stačí (vlastně musíš aby jsi nesdílel ty ostatí) když nasdílíš jednotlivě ty složky, co máš na D a chceš sdílet, at jsou kdekoliv.

ad 1) jako nejrychlejší ze standardních protokolů je FTP, jinak samozřejmě existují ještě i rychlejší proprietární protokoly (které mají např. navíc transparentní kompresi/dekompresi)

ad 2) popisuješ to dost zmateně. Ale: zanořené sdílení ve složce, která je také sdílená, se vzájemně nijak neovlivňují s nadřazenou a nasdílenou složkou.

P.S.: práva se dědí v rámci soborového systému, což je něco jiného než práva na share (sdílený adresář) - tam je defaultně nastaven jen jeden profil oprávnění

koukal jsem na speedmeter.sk a něco to zrychlilo, jak můžu applet využít u firemní sítě? Nejedná se mi o download filmů (v GB), ale o běžnou výměnu dat (v MB), downloadmanager (Flashget apod) mi nepomůžou. Ještě jsem uvažoval použít FTP, ale to není moc user friendly. Já potřebuji např: otevřu dokument na PC01, tento dokument natahuje data z PC02 a já chci urychlit přenos mezi nimi.
thx