Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Switch je vadny?

Zdarek.

Mame ve firme swich - gigabyte, od Dellu, 8 portu, fullduplex, myslim ze je to typ 2508.

Na switchi je 6 PC se 1GB sitovkama nastavenymi na fullduplex, 7 port zabira pripojeni na venkovni hub a dale do internetu. Kdyz kopiruju data z jdenoho PC do druheho, tak obcas se stane, ze to kopirovani na chvili zustane stat. V mereni vykonu, citac na prenos po siti to v tu chvili signalizuje, ze sitovka prestala prenaset data a za dve az pet vterin se to zase normalne rozjede.
Citac na chyby je stale na nule a na switchi dioda, ktera by mela zasignalizovat kolize je neustale zhasnuta, druha dioda na prenos ve fullduplex 1GB stale sviti, takze to vypada, ze je vse v poradku.

Otazkou je kde a jak hledat chybu ?

Switch nema zadny diagnosticky software, ale kolega si mysli, ze je problem ve switchi a chce koupit novy. Me se to nezda, tak potrebuju poradit, jak odzkouset switch, abych mohl rici, zda je v nem chyba nebo ne.

Viem, že píšem z cesty, ale nedá mi neopýtať sa:

Aký majú vlastne význam 1 Gb LAN, keď prenos po sieti vyššou rýchlosťou ako 2-3 MB som ešte nevidel? Nejde mi o provokáciu, ale chcem vedieť v čom spočíva výhoda. Napr. výhoda USB 2.0 pre zariadenia 1.1 je tá, že síce zariadenia idú ako 1.1, ale sa zvýši kapacita a zariadenia sa vzájomne nebrzdia. Aká je výhoda 1 Gb LAN?

Při přenosech velkých souborů je rychlost na 1Gb LAN větší (praktická zkušenost z práce), ale ne 10 x, ale 2 až 2,5 x dle výkonu PC. Z tohoto důvodu je možné, že to není možná chyba switche nebo karet, PC nestíhá přenášet, čist a ukládat data a tak přenos se odmlčí. Co zkusit přimé propojení PC kříženým kabelem na 1Gb a provést stejné testy.
Jinak bych chtěl stejně vidět aplikaci, kde 100Mb LAN nestačí.:))

Co se tyka poslednich prispevku :

Nechci to uplne specifikovat, ale specialni aplikace dela to, ze po LANce taha temer neustale (dejme tomu 1x za hodinu) z jednoho PC (server) na jine PC (klienti) sadu az 50ti cca. 50MB souboru. Na klientovi se soubor zpracovava a po te odesila zpet na server.

Je to podivne, ja vim, sam bych dany problem z tahanim souboru tam a zpatky resil uplne jinak, ale proste toto je dane a to ja nemohu ovlivnit.

Dobry napad s krizenym kabelem, vyzkousim.

Rychlost prenosu dat je az 40MB/s, takze se skutecne 1Gb switch vyuzije.

U jedne je pouze moznost 1000 Full a u druhe je 1000 Auto (nejspis ze se jako bude chovat podle toho k cemu je pripojena).

Jinak dneska se switchi nemuzu venovat, tak akorat odpoledne zavolam do Dellu a zkusim se s nimi domluvit, aby se na to prijel nejaky technik podivat.

Tak dneska zmena, pri odesilani dat z PC pripojeneho na port 4, trva kopirovani mnohem dele nez z ostatnich portu. Zkousenz ruyne PC. Po restartu switche se rychlost zvysila na standardni. To vypada na problem ve switchi, asi zavolam do Dellu a poptam se, jak je to s firmwarem, ale obavam se, ze u tohohle asi vymena firmware ani nebude mozna.

Hoj. Psal jsem to trošku pod vlivem, tak si to už nepamatuju a ani sem se sem nepodíval.Zkouškami jsem myslel třeba zjistit jestli to není nějakým portem -pokud jsou počítače u sebe přehodit kabel s jiným nebo vzít počítač co nejede a fyzicky jej přenést a připojit na místo kde počítač jede bez problémů. Pokud jsou počítače blízko zkusit křížený kabel /klidně i na 100mhz/. Pokud by to byla chyba windows nebo hw projeví se to podle mě i na 100m