Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade notebooku na Windows 7

Mám notebook, kde byli dříve Visty (OEM verze - je tam i kód na spodní straně)(Nyní win7 neoriginál na zkoušku). Nyní chci přejít na Win7 originál. Stačí mi krabicová verze Upgrade, když už nemám Visty?
Předpokládám, že systém nainstaluji, zadám kód ze spodní strany notebooku a vše pofrčí, nebo je tu ještě nějaký zádrhel?
Děkuji za odpověď.

Ano, (skoro) tak to je.

Budeš ale zadávat kód z Win7, a (možná) Vistí navíc (nejsem si jist, zda je vyžadován během instalace, průkazná je ta Vista nálepka na PC). Nicméně Win7 budou upgradovány zase "jen" na OEM.

P.S.: Dobře se u prodejce informuj, jakou verzi pro upgrade máš koupit.

Když koupíš krabicovou verzi Win7, tak se na Visty můžeš zcela vykašlat (k čemuž ti blahopřeji) a pokud můžeš (když máš disk dělený na systém a data), tak systémový oddíl zformátuješ a nainstaluješ čisté Win7. Číslo pak použiješ z té krabice, ne z Vist.

Ale pokud si koupím UPGRADE krabicovou verzi (za 2500Kč), tak nějaké údaje o minulé licenci to asi po mě bude chtít, ne?
HDD mám nový, nerozdělený na oddíly C a D. Doporučili by jste rozdělit HDD na C: a D:
a) před instalací win7 (přes připojení k PC s XP - jaký program? jaký poměr při 500 Gb (100:400))
b) po instalaci - jaký program, poměr, na co si dát pozor.
Díky

upgrade verziu mozes pouzit len na upgrade strasej verzie Windows. Ked mas Vistu len na notebooku, tak ti ta upgrade bude uplne k hovnu ked predas notebook, ptz nebudes mat potom uz ani ziadnu Vistu a teda nebudes to moct nainstalovat na iny PC ktory nema ziaden windows. Instalovat to mozes len ak mas na nejakom PC legalnu vistu, v tom pripade to je prenosne.

Mozes sa poobzerat po nejakej OEM upgrade verzii, mozno bude este lacnejsia.

P.S. disk sa rozdeluje pri instalacii Windows (v instalatore), ziaden program. Pomer si zvol sam podla toho jak chces zalohovat (kde chces davat hry apod). 100:400 je OK. Keby si daval hry na D: tak mozno aj 60:zbytok by stacilo.