Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Domácí server

Dobrý den, jak z názvu vyplývá rád bych měl domácí server.

Požadavky: Úsporný - tzn. pojede 24 hodin, 5 dní v týdnu, kromě víkendu.
Rozumný poměr cena/výkon.

Jednalo by se o server na kterém by běžela pouze jedna aplikace určená pro windows, tedy jedna se o platformu metatrader.

Co se týče ukládání dat (filmy, hudba). Na to nemám žádné požadavky, klidně se bez toho obejdu, jde mi primárně o danou aplikaci.

Raději bych koupil nějaký hotový, než si ho sám postavil. Nechci žádný htpc, tedy něco podobného. Jde mi o jednoduchost. Přemýšlel jsem o koupi starého notebooku, bohužel tam je problém z harddiskem, tedy jedna možnost by byla a to je koupit externí, ale přesto se mi toto řešení nezdá.

Co třeba tenhle: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=7214 5

Ps: Co se týče serveru, mohl by mít wifi + klasické lan.

Závěrem o serverech nic moc nevím.

loading...

To, co navrhuješ je NAS server - to snad nemá ani procesor, pod kterým by jely Windows. Předpokládám, že ti je výkon celkem ukradený - nemusí to být nějaké nabušené čtyřjádro. Kup někde na aukru nějakej netbook za pár tisíc, budeš ho mít trvale připojenej na nabíječku a žrát moc nebude.

Ked server tak novy, navyse ak tam maju bezat okna.
Praveze riesenie pre teba je nejaky htpc server, pretoze tam vacsinou idu procesory s nizkym TDP a celkovo sa kladie pri tychto zostavach doraz na spotrebu.
Idealna by bola ale skladacka, napr 45W Sempron mas uz za nejakych 40 Eur s danou, nejaka malicka mikro atx doska,1GB ramka, mensia skrinka, 200W zdroj, nejaky greenline disk a mas domaci serverik hotovy.

Když Atom, tak něco jako Atom330 (tedy dvoujádro). Deska i s CPU tě vyjde na cca 1600,- - http://shop.softcom.cz/eshop/?cls=stoitem&stiid=86 015

Já bych ale stavěl na nějakém levném sempronu, desce s amd770 (i s pamětí do cca 4000Kč).

K tomu disk za litr (ideálně 2,5" verzi kvůli spotřebě) a budku se zdrojem (může to být cokoli) a máš PC hotový. Mechaniku můžeš vzít ze svého PC a po instalaci ji zase vrátit.

Jak z názvu předmětu vyplývá, bude to "domácí server". Přesto bude sloužit pouze k práci. Program, který na něm pojede bude sloužit k hlídání investic. Respektive jejich signálů.Nyní můj hlavní pc jede téměř celý den, od ráno do večera.
Nebude na hraní..;-)

Taky nad tím teď přemýšlím. Tu wifi chci jenom kvůli přístupu k TV. Tedy mám LCD TV, která má wifi pomocí nichž chci sledovat filmy uložené právě na serveru např....proto ta wifi.K serveru bych si jednoduše koupil modem/router, který by mohl mít wifi a firewall atd...takže máš pravda na serveru mít wifi je hloupost....

ok. Server mám dá se říct vyřešený. Má další otázka zní, jak co nejlépe sestavit domácí síť, co se týče bezpečnosti. Na daném serveru mi pojede aplikace do které nechci, aby se někdo dostal zvenčí kromě mě.
Dále si pořídím wifi router s firewallem. Nyní se připojuji k síti pomocí ADSL. Celkově mi jde o schéma domácí sítě jak to vše dát dohromady.

Pokud máš ADSL, máš i ADSL router, tudíž stačí jej buď vyměnit za verzi s wifi, nebo si koupit samostatné Wifi AP.

"serverové" PC připojíš do LAN a jsi prakticky hotov. Pokud chceš na tento PC přistupovat zvenčí, nainstaluj si na něj OpenVPN server a DynDNS klienta (aby sis nemusel pamatovat IP adresu). Na klientský PC pak stačí nainstalovat rovněž OpenVPN jako klienta a tím to prakticky hasne. Pokud server poskytuje informace přes http, pak je to bez problémů, jinak budeš muset použít něco jako Vzdálenou plochu (Professional verze Windows), nebo VNC (Home verze Windows)