Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ako spojazdniť wi-fi router Linksys WRT54GH

Zdravím
Mohol by mi niekto dať podrobný návod ako by som mohol spojazdniť wi-fi router Linksys Wrieless-G Home Router with SpeedBurst WRT54GH ? Mám ho totižto doma už viac ako 3 mesiace a neviem si z ním rady a je to dosť blbé že máme len 1 kábel zo strechy a doma máme 3 notebooky a 2 počítače, takže sa skoro "bijeme" :D o internet. Našiel som jeden návod: http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/WRT54G_v4_Ins tallation_Tutorial ale tam je len typ WRT54G a ja mám WRT54GH a neviem či vôbec ten návod funguje. Za podrobné poskytnutie návodu ako na to, sa Vám odmením aj pár dolármi na PayPal.
Ďakujem za rýchlu odpoveď.
Změna předmětu, původně: Wi-fi router (rh)

už je to nepřehledné, začnu znovu.

ip z kabelu od providera (před routerem) se musí lišit od rozsahu ip přidělovaných routerem, to říkali dobře. jenže u tebe do toho někdo vrtal...

1. když máš pc připojený přímo na střechu, dostáváš hodnoty:

dhcp povoleno: ... jo
ip_v4 ... 192.168.10.100 (od providera)
brána + dhcp server: ... 192.168.10.1 (router providera)
dns: ... 192.168.100.1 (dns od providera, sice mimo podsíť 192.168.10.x což nemusí vadit)

2. když se připojíš za router, máš stále v nastavení tcp/ip ve windows automatické získání adresy:

dhcp povoleno: ... jo
ip_v4 ... 192.168.1.100 (od routeru)
brána + dhcp server: ... 192.168.1.1 (tvůj wifi router WRT54G)
dns: ... 3x 8.8.8.8 - takto blbě je to nejspíš nastaveno přímo v routeru. protože kdyby to bylo ručně u tebe ve windows, platilo by to i pro horní případ 1.

zůstaň kabelem připojený za routerem, dej do prohlížeče adresu 192.168.1.1, heslo ti tu někdo psal, a oprav si v nastavení routeru - v rozhraní lan - servery DNS. buď tam zadej jako první dns: 192.168.100.1, nebo rovnou ty 2 googlí servery 8.8.8.8 + 8.8.4.4.

a pak začni s nastavením wifi - šifrování wpa/2 s aes, klíč nad 8 znaků, uložit. to samé na notebooku.

ok takze:
v administracii routera som nastavil dns 1. na 192.168.100.1, 2. na 8.8.8.8, 3.na 8.8.4.4
dalej som nastavil sifrovanie wpa2-personal s aes z 8 znakovým heslom a stále mi píše tú istú chybu keď dám riešiť problémy s internetovým pripojením- a to "Systém Windows nemuze komunikovat se zarizenim nebo prostredkem (primarni server DNS)" .
Tipoval som ze budes potrebovat screen z ipconfig -all tak som ho nascreenoval ako to vyzera teraz
viz. priloha
P.S.: Ospravedlnujem sa ze som to vcera nevyskusal ale bola tu velka burka tak sa to nedalo

výpis vypadá dobře, nic bych na tom už neměnil - leda v případě že údajný providerův dns server 192.168.100.1 je nefunkční, to se může stát.
zkus ho proto na routeru ze seznamu dns vyhodit, a nech tam jen googlí servery 8.8.x.x

a ještě jedna věc: výpis protokokolu ip_v6 je úplně hnusný, vepř aby se v tom vyznal.
protože se dá čekat že ani tvůj router nepodporuje protokol ip_v6, máš ho povolený zbytečně. na počítači ve vlastnostech tcp/ip bych ho zakázal, výpis bude přehlednější.
nevím co máš za verzi windows, ale konkrétně vista bez servicepacku mívala problém s dhcp nastavením při ip_v6 protokolu.

to ci nema poskytovatel viazanu sluzbu na mac ja netusim... Poskytovatela netu mam www.steam.sk
Napisal som do prikazoveho riadku ping 8.8.8.8 a napisalo mi to:

Prikaz ping na 8.8.8.8 - 32 bajtu dat:
Odpoved od 192.168.1.1: Cilova sit neni dostupna.

Statistika ping pro 8.8.8.8:

Pakety: Odeslané=4, Prijaté=4, Ztracené=0 <ztráta 0%>,

aha - takže za routerem nefunguje nic, ani kabel? předpokládám že wan rozhraní routeru je nastaveno na dhcp.

potom bych to viděl na případ, že WRT54G neumí routovat mezi sebou rozsahy 192.168.10.x a 192.168.1.x, i když jsou sítě oddělené "c" maskami.
potom si vyber úplně jinou adresu routeru, a tu mu změň v lan rozhraní. používají se rozsahy vyhrazených adres - například ip 10.0.0.1 nebo 172.16.0.1

ale adresu 192.168.1.2 měl na lan straně, jako tvé pc - z lan strany se router chová jako switch (no dobrá, taky přiřadí přes dhcp ip adresy). ale u tebe doma jde o to, že máš podobný rozsah i na wan straně.

souhlasím s "rh" že by to nemělo vadit, ale už jsme tu takový případ řešili - pomohlo jedině nastavení lan stany do úplně jiného rozsahu než dostáváš od providera na wan.

za změnu adresy routeru nic nedáš, máš to za 2 minuty hotové. akorát si novou adresu nalep na router.

a to co ti píše kolega: nastavení internetového připojení na wan straně - tam máš co?

ako mam zistit ci moj poskytovatel netu vyzaduje registraciu mac adresy?

Zvednes telefon a zavolas tam.
Zkusil si restartovat ten router po tom, co si na nem udelal zmenu konfigurace? Nebo zkus na chvilku vytahnout a pak zase zapojit internetovy kabel.

Metallica forever !

ano z routera som vytiahol a zapojil internetovy kabel a stale to neslo.ok zajtra sa tam pokusim dovolat ale neviem co sa mam presne spytat...
Som rad ze tu je aspon jeden clovek ktory ma rad metallicu - ja som metalista metallica je iba jedna skupina z mnohych ktore pocuvamn (SlipKnot, Cradle Of Filth, Cannibal Corps, Dream Theater, pocuvam aj Hard Rock - Kiss atp. )

přímé připojení bez routeru funguje, ať nehledáme špatně?

někdo může mít v šuplíku starý router, protože si časem pořídil wifi typ. na vyzkoušení bohatě stačí.
zrovna tak můžeš požádat známého nejlíp v baráku, jaké má nastavení wan. nastavíš tak svůj router a doneseš mu ho k vyzkoušení. připojí svůj pc a uvidíte.

nebo se na to vykvákneš, řekneš si 100mbit router tě v domácí síti omezuje, a půjdeš si rovnou koupit gigabitový model s wifi "n", třeba tplink wr1043.
starý router časem vyzkoušíš jinde, a když bude fungovat, prodáš ho.

linksys jsou trochu dražší, ale měl by na ně být spoleh. jenže se tvůj router chová divně, ale zároveň není 100% jisté že je vadný.
navrhuju to vzít jako důvod pro rychlostní upgrade. bude vidět rychlejší kopírování mezi pc v domácí lan (prakticky desítky megabyte/s), i těch co umí novou normu wifi "n".
taky to má význam, pokud máš rychlé připojení k internetovému providerovi.

až nový router rozchodíš, můžeš se věnovat výzkumu co je s tím starým. pokud nakonec zjistíš že je taky funkční, jako starý pomalejší (100mbit, wifi 54g) ho prodáš.

značka tplink je sice čínsky levná, přesto s nimi nejsou špatné zkušenosti. konkrétně model wr1043g má výborný poměr cena/výkon, ostatní gigabitové značky jsou dražší.

Neskutočné.
Router je v poriadku. Problém je personálny. Nahodených milion obrázkov miesto pár riadkov výpisu parametrov tvojho pripojenia a jednoznačného určenia spôsobu.

Nerieš nič, nekupuj už nič, zaplať firme ktorá ti zriadila pripojenie a požiadaj o dodanie a konfiguráciu wifi routera.

Ušetríš.

tak chlapci teraz sa ukazalo aky mame vsetci rozum :D router bol dobre nastaveny vsetko bolo nastavene dobre :D ale bola jedna chyba tam, taka ze som nemal zapnuty aj ten kabel zo strechy v elektrike- myslel som ze to neni treba :D :D :D .... Ale dnes som sedel na gauči rozmýšľal som práve že kedy príde ISP nastaviť router :D a rozmýšľal som nad tým či netreba aby bol aj ten kabel zapojeny v elektrine sadol som k notebooku, vyskusal som to a ide to! :D tak ledni.brtnik, rh. zaplatim vam za ciastocnu pomoc a za snahu ;) mam vam zaplatit osobitne alebo pre pc.poradnu.net v podporte nas? ;)

zdravicko.no mal som tento isty problem....stale som hladal ako nastavit router rucne a manual...dokonca som pisal do obchodu nech mi poslu manual....skusal som hladal som prepisoval...az som stratil trpezlivost a pozrel sa poriadne do krabice...bolo tam aj cd...takze postup...zapoj internet normamlne napriamo do kompu,vloz cd a spusti instalaciu...vyber si jazyk...najskor cesky:-D...a tato instalacka ta prevedie kazdym krokom taaak dokladne ako policajt dochodcu cez prechod...cele to trva asi 30-45 min...

vela stastia zdravia:-D