Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chyba dat - cyklická redundantní kontrola - nejdou zkopírovat soubory

Dobrý den mohl by mi někdo poradit mám externí pevný disk mám na něm uložena důležitá data a nějakým způsobem nejdou zkopírovat ani prohlížet. data jsou vidět ale při zkopírování nebo náhledu se objeví chybové hlášení :Chyba dat,(cyklická redundantní kontrola. je možné ty data použít a nebo jsou úplně ztracené? Děkuji předem za radu
Změna předmětu, původně: ciklická (DWarf)

To vypadá na rozhozenou MFT. Zkusil bych to nejdřív zkopírovat na jiný disk pomocí Ghosta. Pokud to Ghost potvrdí a nepůjde to, pak bych nasadil GetDataBack a zkusil to zkopírovat přes něj. No a pak bych si začal hrát na původním disku s chkdsk atd...

No záleží na výrobci. Maxtor, Seagate nebo WD mají speciální programy na zkontrolování a dokonce i možnou opravu disku. Hledej na stránkách výrobce HDD. Kdysi se používal fdisk/MBR pro zkopírování záložní FAT. Alokační tabulka souboru - její opravou někdy zmizel i zmatek v souborech. Je možné, že se načítají pouze hlavičky souborů, ale spíše to odpovídá zacyklení procesu a to je horší.