Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Přídávání a odebirani prvku pole JavaScript

[js]// chci vytvorit dvourozmerne pole
var hodnoty = [ [0, 0] ] ; // timto vytvorim dvourozmerne pole
function refreshTable ()
{
// dvojice [x, y]
hodnoty[1][0] = 20; // Toto si nemuzu dovolit - nefunguje !
hodnoty[1][1] = -3.78; // Toto si nemuzu dovolit - nefunguje !
alert(hodnoty[1][0]); // Undefined !
// nyni chci hodnoty do pole pridavat
hodnoty.splice(1,0,[20],[30]); // Prida do pole 1 prvek 20 , ale uz ne tricet.
}

Ackoliv svuj dotaz asi formuluji slozite je jednoduchy:
Jak pridavat do pole o neurcite delce dvojici prvku o nejake hodnote ?
Jak tyto prvky odebirat a jak pridavat ?
To jsou prece zakladni operace s polem. Tak jaka je syntaxe ]:( ???

[/js]

vsak index pola zacina od "0", vsak? :-p
cize spravne malo byt
[js]hodnoty[0][0] = 20;
hodnoty[0][1] = -3.78;[/js]
btw, preco mas taku zalubu v anonymnych poliach? mne sa daleko viacej paci normalny objektovy pristup:
[js]var hodnoty = new Array();
hodnoty[0] = new Array(20, -3.78);[/js]
ako odoberat prvky pola:
[js]var pole = new Array(1,2,3,4,5);
pole.shift() //odobere prvy prvok pola
pole.pop() // odobere posledny prvok pola[/js]
pridat prvky do pola zas pomocou
[js]pole.unshift(nejaka_hodnota) // prida na zaciatok pola
pole.push(nejaka_hodnota) // prida na koniec pola
[/js]