Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Notebook na VŠ a CAD aplikace

Dobrý den, potřeboval bych poradit s výběrem notebooku na VŠ. Požaduji odolnější notebook o velikosti 15,6" s numerickou kválesnicí. Ideální výdrž od 3-4 hodin výše. Notebook budu nosit sebou každý den, rozpočet do 20 000,-Kč. Díky předem.

Moje tipy:
Acer Aspire Timelinex 5820TG-334G50MN (ten má dobrou výdrž, ale nevím jak je to s pískáním či odolností)
Acer Travel Mate 5740G-334G50MN (ten by měl být odolnější, protože je težší, ale nevím jak s panty)
ASUS K50ID SX170 nebo SX086 (ten vypadá dobře, akorát ta výdrž je cca 3 hodiny)
DELL INSPIRON N5010 (ten vypadá nadějně, také robustní panty)
HP 4520s
a pak poslední HP 6545b (to už je dle mě takový trochu větší obrněnec, ale moc se mi nelíbí ta lišta u touchpadu, která jakoby odstává)

Opravdu nevím, který by byl na uvedenou činnost nejlepší co se odolnosti, výkonu a výdrže týče. V9m že ja 20k to nebude poklad, ale nechtěl bych se vyhodit jen tak, předpokládám, že notebook bude alespoň 3-4 roky sloužit (baterii nepočítám).
Díky za všechny rady.

Zdravím, tak jsem po letech provedl očistu svého historického stroje HP Probook 6545b a rovnou jsem i přepastoval CPU a GPU. Teploty nyní jsou cca 50 stupňů v naprostém klidu 55-60 pro prohlížení netu a cca 75-77 ve plné zátěži. Pasta (Akasa 455) ale ještě není tzv. zapečená, takže možná se to ještě pohne. Co na to říkáte, je to v poho nebo to mohly být teploty trochu nižší (snad jsem nedal moc pasty:-))? Díky.8-)