Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Notebook na VŠ a CAD aplikace

Dobrý den, potřeboval bych poradit s výběrem notebooku na VŠ. Požaduji odolnější notebook o velikosti 15,6" s numerickou kválesnicí. Ideální výdrž od 3-4 hodin výše. Notebook budu nosit sebou každý den, rozpočet do 20 000,-Kč. Díky předem.

Moje tipy:
Acer Aspire Timelinex 5820TG-334G50MN (ten má dobrou výdrž, ale nevím jak je to s pískáním či odolností)
Acer Travel Mate 5740G-334G50MN (ten by měl být odolnější, protože je težší, ale nevím jak s panty)
ASUS K50ID SX170 nebo SX086 (ten vypadá dobře, akorát ta výdrž je cca 3 hodiny)
DELL INSPIRON N5010 (ten vypadá nadějně, také robustní panty)
HP 4520s
a pak poslední HP 6545b (to už je dle mě takový trochu větší obrněnec, ale moc se mi nelíbí ta lišta u touchpadu, která jakoby odstává)

Opravdu nevím, který by byl na uvedenou činnost nejlepší co se odolnosti, výkonu a výdrže týče. V9m že ja 20k to nebude poklad, ale nechtěl bych se vyhodit jen tak, předpokládám, že notebook bude alespoň 3-4 roky sloužit (baterii nepočítám).
Díky za všechny rady.

Upřímně řečeno, právě ten, který se Ti "okem" nejméně pozdává, je jediný normální na Tvé užití (jediný ze zmíněných má mj. display s vyšším rozlišením 1600x900 /matný/, v rámci ceny, konkurence a výše zmíněných konstrukčně a materiály asi nejbetelnější notebook, klávesnice velmi fajn). Nevím, co řešíš. :)

Mohl bys upřesnit jak moc aktivně si představuješ čas strávený na baterce? Třeba můj notebook má v papírech až 2 hodiny. V reálu skoro po 2 letech jsem schopný ho vybít za 30 minut stejně jako vydržet téměř 6 hodin (Word, slabé podsvícení, profil šetření).

Osobně bych neviděl těžší notebook nutně jako odolnější,

Na baterii budu cca ty 3-4 hoďky určitě. Pokud jde o rozlišení, tak jsem dostal jinde odpoveď že to nemusí být nutně na CAD rozlišení 1600x900 ale stačí prý i 1366x768 a kolikrát je to prý lepší, tak nevím. Stejně pokud bude třeba, tak to dám na externí monitor.

Takže notebook bude sloužit ve škole na poznámky a případně menší náčrtky a doma rýsování v CADU v plné parádě.
Za odměnu občas filmeček to je vše.

Co říkáte na řadu Timeline od ACERU? Model 5820TG je za cca 19 500,-Kč, ale model 5810 je za 16 150,-Kč

http://www.alza.cz/acer-aspire-as5810tg-733g32mn-d 141987.htm

Pokud jde o rozlišení, tak jsem dostal jinde odpoveď že to nemusí být nutně na CAD rozlišení 1600x900 ale stačí prý i 1366x768 a kolikrát je to prý lepší

Nevím, osobně právě 1600 x 900 na 15" vidím jako rozumně perfektní na cokoliv (obdoba na 15" dřívějšího lepšího 1440 x 900, 1680 x 1050 a vyšší je už třeba pro mne docela jemné, 1280 x 800 na 15" krapetek kompromis, lehce málo). Takže nechápu pranic kdo ti řekl něco takového ("kolikrát je to prý lepší"). Externí monitor ano, to je naprosto v pořádku a velmi pohodlné, o Ti doporučí každý, při několikahodinové práci oceníš (vyšší rozlišení na větší ploše/uhlopříčce).

Co říkáte na řadu Timeline od ACERU?

Že jsou relativně slušné a povedené (TimeLine/TimeLineX), ve své kategorii velmi zajímavé (i když tady pak spíš hlavně 13"-14" kousky, nebo i obdoba menší, v 15" konkurenci vidím zajímavější stroje). 5810 co jsi navrhl se mi zdá pro Tebe už zbytečně slabá (SU7300), do budoucna raději s Core i3 novější verzi modelu 5820TG, pokud už.

Ok, beru na vědomí, ale stejně těch 1600x900 stojí více něž je limit, máte na mysli model HP 6550 a nebo HP 6545, pořád jsem to hledal, kde jste to viděl.

Tak pokud můžete, trochu to vyřaďte, ať nevybíráme z tolika modelů. Jinak mě napadl ještě notebook Lenovo G560.
Tak nevím jestli ACER, ASUS, DELL, HP či to Lenovo. Prostě pěkný guláš a teď zvolit ten správný.

Je mi jasné, že pokud výrobce přidá na výdrži, tak výkon či zpracování bude horší. Prostě chci najít notebook, který zvládne popsanou práci, bude trochu odolný a trochu mobilní(uspokojivá výdrž). Vím že do 20 000,-kč nelze čekat zázrak.

Díky za pomoc a Váš čas.

Ok, a jak se to s odolností přibližně dále? Já abych si to porovnal a pořád se nemusel ptát. Myšleno jako zda to HP je nejodolnější asi ....., pak ......

Díky, je dobré, že existují lidi, co umí dobře poradit, díky.

Co se týče šasi a odolnosti - snad Ti pomůžou i další/jiné pohledy, i když v nemálo bodech se ve výsledku shodují:

Německý test (sice 6540b, ale šasi je stejné jako u 6545b):
http://www.notebookcheck.com/Test-HP-ProBook-6540b -WD690EA-Notebook.27669.0.html

Anglicky:
http://www.laptopmag.com/review/laptops/hp-probook -6545b.aspx

Česká recenze:
http://notebook.cz/clanky/recenze-notebook/2009/hp -probook-6545b

Ok, prostuduju. Ale ještě bych poprosil, jestli s e v tom trošku orientujete, tak jestli byste neseřadil ty mé další kanditáty dle odolnosti od nejlepší (počínaje HP) k nejméně mechanicky odolnému. Byl bych moc vdečný, byť jen přibližně, abych měl představu o kvalitě Aceru, ASUS, DELL, HP, Lenovo mezi sebou, opravdu jen přibližně. Velmi mě to pomůže, díky.

Hm, na stole je vedle sebe nemám, takže přesně těžko říct, to bych lhal. Ale myslím, že to šasi HP 6545b bude v rámci 15" zmíněných modelů v odolnosti na prvním místě (samozřejmě tento ProBook není vyšší řada s kusy hliníku jako EliteBook).

V rámci výše zmíněných modelů: to HP 6545b je business notebook pro práci a něco vydrží. Onen Inspirion, ASUS, Lenovo jsou zaměřením multimediály pro zábavu (ani jeden bych na seriózní práci do firmy nevzal). Jak říkám, 6545b má své mouchy (není nejtišší), ale je odolností, i když se nejedná o top notes typu EliteBook, o třídu nad nimi.

Ok, tak že je HP 6545 přibližně o třídu výše něž ostatní. To že jsou multimediální vím, šlo mi jen o takové porovnání. Já co se snažil, tak ASUS K50 má pěkné velké panty displaye a DELL je má taky masivnější. ACER TravelMate a Lenovo G560(toho je trochu bojím) mají panty slabší.

Pokud máte čas koukněte sem a udělejte si obrázek, jestli se shodneme.
HP http://www.youtube.com/user/uaABC#p/u/31/jF6bNPLpK LI (tady je vidět odchlípnutí plechu u touchpadu, ale to je myslím v normě, ne?)
DELL watch
ASUS http://www.youtube.com/user/uaABC#p/u/49/iHkh44O2M 84
LENOVO http://www.youtube.com/user/uaABC#p/u/66/XVCWhLUE1 rw
ACER http://www.youtube.com/user/uaABC#p/u/113/4pGoZnzy ibU

Jan na velikost pantů nehleď. Jde také o způsob jejich uchycení/konstrukci vzhledem k šasi, materiál, další věci, které na první pohled nevidíš, také hladkost/tuhost chodu, někdy prověří až delší užívání, pak se zpětně konstatuje např. - "nebylo dobře vyřešeno, po roce má vůli 1 cm" atd.

tady je vidět odchlípnutí plechu u touchpadu, ale to je myslím v normě, ne?

Kde prosím Tě? :) V které minutě videa to je vidět?

Edit: Nemyslíš tím "odchlípnutím" spíše výraznější zapuštění touchpadu? :)

Tak jsem našel zajímavý článek u Dellu Inspiron a prý jsou to jen naleštěné škatulky s nadstandardním servisem, takže v tomto to je.Jsou poruchové, ale díky rychlé servisu se to odpustí. Půjdu tedy do toho HP, a ACER nechám být, byl bych opravdu hloupý to nevzít.

Teď jsem procházel specifikace výrobce, protože včer už jsdem odpadl. Opravdu se dělá v rozlišení 1366x736 a 1600x900, ale vážně nevím, jestli klasiku, nebo to drobné. Oči mám dobré, ale vážně netuším, jaká změna to bude, je to o cca 400 000 pixelů více.

je to o cca 400 000 pixelů více

Tak nad tím nepřemýšlej! :) Máš 15" a na výšku jde o 900 px, to je ten asi první zajímavý parametr. Ale nejlepší rada je - běž někde do obchodu, kde si budeš moct prohlédnout na 15" uhlopříčce dnešní klasické/základní 1366 x 768 a porovnej s 1600 x 900 (pokud bude možnost, tak i s vyšším) - ideálně je dobré vidět na ploše spuštěný prohlížeč s nějakou webovou stránkou nebo text ve Wordu a mít možnost porovnat. 1600 x 900 není opravdu na 15" tak moc titěrné (mně se toto rozlišení zalíbilo právě když přišel před pár lety na náš trh od Sony model FW, a i když to bylo jako "nudle" na šířku, na výšku bylo pořád velmi solidních 900 px, a to už je akceptovatelné a oči vyloženě tak brzy netáhne jako 1680 x 1050 nebo dokonce 1920 x 1080). Je to o zvyku, ale také první dojem něco napoví, pokud máš šanci porovnat. Pokud máš brzo unavený zrak, ber menší úhlopříčku a spoléhej v zásadě při delší práci na externí monitor (to je pak pohodlné v mnoha ohledech - i efektivnější). Já nosím kontaktní čočky (krátkozraký) a pokud nejsem na PC, tak u notebooku 14" mám rozlišení 1280 x 800 a i několik hodin psaní textu bez problémů, na 15" 1440 x 900 mi přišlo toto rozlišení parádní - prostě netáhlo oči i při delší práci (třeba u Dellu Latitude 6500)... Pokud můžeš, prohlédni si to ideálně opravdu sám a porovnej. Třeba to HP 6545b se základním rozlišením je zas levnější o cca 2 tisíce (mj. je tam matný display), ale na výšku 768 px už i ve wordu strašně málo (i těch mých 800 px beru jako kompromis, ve wordu mám pak "minimalizovaný pás karet", abych měl jakž takž prostor) - ale pro člověka se slabým zrakem bude základní rozlišení příjemnější (nebudou se tak namáhat oči, ale zas, jak jsem naznačil, bude menší pracovní plocha).

K tomu/k těm delláckým "Inspirion"... Asi jeden z posledních (nebo jeden z mála) šikovných Inspirionů, který se mi osobně líbil, byl Ispirion 6500 (a také byl relativně finančně dostupný, i když nebyl teda levný...). Jinak nejde o žádné zázraky, prostě konkurence Dellu v levných (obdobným od jiných výrobců) multimediálech (často opravdu měkké šasi - plasty, nic moc správa chlazení s vyšší hlučností - mimo malé Inspiriony, které bývají často u Atomu i na pasivu a jsou v tomto naopak vynikající), ale zase často s nadstandardní zárukou (2-3 roky NBD), což může být pro někoho velmi zajímavé.

Ten Acer (Timeline/TimeLineX) není v rámci ceny a své konkurence špatný, ani zpracováním, fakt (jak timelinový Aspir s lesklým displayem, tak i timelinový TravelMate s matným, tady i šasi matné)! Ta výdrž na baterie, zpracování solidní, konstrukčně také obstojí - opravdu zajímavé, povedená série (nejen na Acer). To HP 6545b mi jen přijde jako pracovně nejlepší volba, ale to asi nejen mně (dřív bys měl alternativu k němu v R500 od Lenova, ale "R" řada už končila a SL nebo ještě více/kompletně matná L série tak pevná, betelná a /zajímavá/ konstrukčně není a navíc teprv začíná být v nabídce v dostupnosti u nás).

Tak už je zamluven, tak jdu se na něj kouknout, musel jsem počkat, až dojdou. Doufám že to nebude žádnej topinkovač. Skoro celou dobu čekání mě ostatní straší že to bude topit, že to bude mít 90 - 100 stupňů v zátěži, no snad to bude dobrý. Už jsem se do něj pěkně zahleděl. No Acer Timeline, se sice líp vybaven, ale zase ta odolnost.

Konkrétně HP 6545b dnes přišlo domů, objednal jsem ho pro člena domácnosti (jen na office, internet, za takřka rovných 15 tis. zajímavá koupě). Večer doinstaluji nějaké drobnosti, připravím k pohodlnému užívání a můžu pak říci i z prvního letmého uživatelského pohledu, nejen nějakého letmého omakání a dojmů (ale hry tam nebudou žádné). Ale na tento notes najdeš i nějaké recenze.

Tak snad dnes večer se k tomu dostanu, ještě jsem to nestihl. Ale plus mínus jsem věděl, co to domů přišlo (původní výběr byl levný notes na office, e-mail a prohlížení netu). Vzhledem v těchto dnech k slevám HP na některé modely v řádu tisíců, bylo jasné, že nemá smysl pořizovat něco jiného, než ProBook 6545b v základní konfig. (i rozlišení) za cca 15 tis. - Lenovo totiž doprodává SL řadu a např. SL510 je konstrukčně o kousek horší a stálo v těch konkrétních dnech v konfig. s integrovanou grafikou k 16 tis., s dedikovanou méně, ale tu jsme nechtěli, je zbytečná z mnoha praktických důvodů (jinak by Lenovo SL510 bylo kandidát - SL410 padlo vzhledem k požadavku "matný display" a dostupná konfig. je jen s lesklým /i když dalo by se asi přežít, úplně zásadní to nebylo/). Pokud vydržíš, za dvě tři hoďky můžu napsat něco více.

Základní konfig. tohoto modelu klesla cca ze dne na den (týden zpět) z nějakých 17 500 na 15 000 Kč. Některé starší Elitebooky vyšších konfig. snad až o takřka desítku. Přicházejí nové konfigurace (např. u Turionů s 25W TDP procesory, což je zajímavé, některé současné se doprodávají, takže během páru dnů, hádám, může jít cena hore i skokem, tak to u tohoto zboží bývá).

Tak ve zkratce po dvou hodinkách bližší prohlídky. Zajímaly Tě hodně teploty.

Když zmíním reálné teploty vnitřností - na první pohled relativně opravdu vyšší (Everest).

Bez zatížení v průměru cca 50 °C (procesor - AMD Turion II M540, již modernější /v rámci mobilních AMD/ druhá generace 45 nm výrobním procesem, podtaktovaný na cca 800 MHz). V zátěži (necelá hodinka "na plné", tj. 2,4 GHz) teplota již po pěti minutách zůstala/skončila na cca 70 °C, a tak bylo po většinu času v onom zatížení (CPU "stres test", stále na 100 %).

Na povrchu (klávesnice/pracovní plocha) notebooku ani po dlouhém zatížení nebylo znát nějaké zahřívání (k mému překvapení - s ohledem na reálné přeci jen vyšší teploty vevnitř - naprosto v pohodě, nikde nic co by i lehce vadilo), samozřejmě pouze u výdechu chlazení byl cítit teplý (ale ne vyloženě horký) vyfukovaný vzduch.

Klávesnice, ta mne nepřekvapila, už jsem ji znal předem (jak jsem pravil, notebook jsem již poznal dříve), subjektivně pro mne vynikající, hodně se mi líbí.

Konstrukce na notes za 15 tis. velmi solidní (z dnešních v této cenové do 20 tis., i dle testmanů, bude toto šasi docela nadprůměrné, jsou tam na povrchu i nějaké kousky plastů ze slitiny hořčíku). Základna pevná, kolem klávesnice se nic neprohýbá, vše dost pevné/pocitově spíše tvrdé (oproti např. HP 610 nic měkkého na omak - co se týče šasi, i když hp 610 býval fajn levný notes, konstrukčně v rámci ceny dobře dostatečný). S vyšší řadou EliteBooků nebo T ThinkPadů bych to asi úplně pocitově nesrovnával, ale ostudu by rozhodně neudělal, a to je příjemné. Display, kdybych asi více ve zkrutu přidal (což neudělám, není můj), by šel ochotněji do pohybu, ale nic, co by byl problém nebo vybočovalo z průměru (z průměru notesů kolem 20 tis.). Panty (kovové) vypadají velmi betelně (a elegantně ála vyšší řady). Víko se neotvírá ani těžce, ani lehce, tak akorát - chce to obě ruce (víko je po zavření na zámek, nedrží jen samovolně např. na magnetky).

Hluk - bez zátěže jen lehce šumí, při otevřeném okně v domě na vesnici nic neuslyšíš, v tichu neobtěžuje, ale všimneš si (ale to je i rychlejším diskem s 7 200 rpm, které začínají být pomalu standardem). V plné zátěži je už slyšet více a znatelně. V celku nejde o vyloženě tichý notebook (při startu jede na plné, což je u HP dost běžné, pak ihned, při najetí OS, ztichne), spíše takový průměr, ale ne hrůza, znám podstatně a nepříjemně hlučnější (i když citlivý člověk na uši - jako já - by dal reálně max. 6 z 10 kladných bodů, pokud bych můj ThinkPad ohodnotil, na book s plotnovým HDD, na 9-10 z 10, tedy opravdu velmi velmi tichý).

Tak jen tak bokem jako bonus od stolu.

Po té cca hodince v plné zátěži všechny výsledné (Everest) maximální teploty (v testech v poslední době zmiňují jen teploty na povrchu šasi a kolem - z pohledu uživatele/pracovní plochy, jak bez zátěže, tak i v zátěži, zmiňuji tedy reálné uvnitř, ale jen mimochodem):
Procesor (Turion II M540, 45 nm, 35 TDP): max. 70 °C
Základní deska: max. 55 °C
HDD (Seagate, 7 200 rpm): 40 °C

Takže slušný, tak se bude objednávat. 70 stuupňů je na CPU ještě ok. Četl jsem že jsou i notebboky s 90 -100 stupni v zátěži. Jen nevím sejtli mám vzít tedy tu NN242EA s M540 AMD jak máte VY či NN247EA s M620 2,5GHz. Je tam rozdíl té 1 vs 2MB cache. Rozdíl v ceně 1800,- s tím že je tam G modem a omezené standardy wifi a to B/G.

3G modem nepotřebuji, kdyžtak jde externí, to wifi no n se může hodit, tak nevím jestli těch 1800 za to stojí. Jak jsem psal pojede na tom AUTOCAD a nějaké příbuzné aplikace.

Mne třeba hp 6545b zaujal v inovované verzi - hp 6555b (stejné šasi). Procesor Turion II P520 s TDP 25 W a DDR 3 RAM (nižší spotřeba, delší výdrž na baterie, možná nižší hlučnost, blíže vychytanějším Intel kouskům, ale v reálu to nemusí být takový rozdíl, jak se někdy ukazuje, ovšem s tímto nemám zkušenost - jen má zvědavost s novinkou co k nám přichází v tomto modelu hp).

Ta grafika není problém. Ale vem, který chceš. Kdybych chtěl já pro sebe (ale dnes vím, že bych šel zas do nějakého tichého a pouhlíkovaného ThinkPadu nebo Elitebooku, kdyby byl tak tichý, či Latitudu E, tedy dražších - ty rozdíly tam prostě jsou znát, ale pro mne je nízká /až nulová - viz ThinkPad a jeho správa chlazení, případně TPFanControl + hlavně SSD/ hlučnost nejvyšší požadavek), vzal bych pak verzi s rozlišením displaye krásných 1600 x 900. Ale tak to nebude úplně to nejzásadnější, šel bych po ceně (spíš jestli chceš/nechceš drobnosti jako 3 G, čtečku otisků prstů atp.). Základní konfigurace/verze nemá vše, ale jde po nízké ceně. Z druhé - nejsou tam tak velké cenové rozdíly (na lan-shopu začínají HP 6545b od 15 200, vyšší konfig + 600 Kč navíc, tedy žádná hrůza, na alfě od 15 000 Kč).

hewlett-packard

P.S. Sorry, už tady ta moje vyjadřovací "češtin" je mimo rámec jakž takž průměru, jdu spát.

Tak jsem dohledal ty HW nároky Autocadu 2010/2011:

* Windows 7 (Enterprise, Ultimate, Professional nebo Home Premium), Windows Vista (sp1+), Windows XP Pro+Home (sp2+) pro 32bitové i 64bitové veze - (starší verze též Win2000/NT4/Win98/Me)
* CPU Pentium-4 nebo Athlon/Opteron 1.6GHz nebo vyšší (pro 3D a Vista/Win7: 3GHz a výše)
* 2GB RAM, 1.8GB diskového prostoru (2GB pro 3D/Vista/64bit)
* grafika min. 1024x768 truecolor (pro 3D: 1280x1024 128MB VRAM, Pixel Shader 3.0, Direct3D workstation-class)

Tak to krásně pojede ne?

Díky všem, hlavně VN za ochotu a snahu. Tak jej mám doma a je naprosto super vše nadočekávání, tlačítko na kalkulačku, internet, vše šlape jak má. Baterie se nabila za cca 1h 20 minut a pak se změnila barva diody z červené na modrou a pak zhasla (100% nabito). Akorát hodnotič stavu říká stav dobrý, místo výborný, to ale chce zřejmě cyklovat co? Myšleno jako 3x nabít a vybít, ale ne zas to nuly. Teď si pročtu ty manuály v tom, zazálohuju to, jinak opravdu super. Nemám ani jeden vadný bod ani subpixely, to jsou opravdu rád. Díky, díky.

Nevíte někdo, jak se dělá Recovery disk, při startu, nebo až z nainstlaovaného Windowsu 7? Mně to nic nenabídlo, pouze jsem to nainstaloval, zapsal jméno. Registruje se ještě něco?

Pro VN:
A ještě se zeptám, kolik disků od HP bylo přibaleno? Já mám 4. Jeden Ofice 60 dní, 2x Win XP a 1x jakési Recovery.

Zdravím,

teď v rychlosti bez záruky, ale - mám pocit, pokud si pamatuji, že přímo a konkrétně "Recovery Media" s W 7 nejspíše u tohoto modelu/konfigurace nepůjdou vytvořit, není toho nabídka (jinak to většinou vyjde na 3 DVD). Vypadá to, že pokud chceš čistě Recovery Media s W 7 (Wind. XP jsou v balení k notebooku, ale to mi už přijde relativně pasé), musejí se objednat/koupit zvlášť (pokud se nebavíme o pouhých možnostech opravit systém ze zálohy na disku atp., to jde). Nějaké podrobnosti najdeš v manuálu na stránkách výrobce.

Díky, nevíš kolik disků bylo u toho notebboku? Také 4 kusy? Já jestli náhodou něco nechybí, poněvadž jsem se dočetl že u 6550b je v dodávce 6 kusů. Tak nevím jestli je to jiné, či stejné.

Jinak ještě musím nějak vyřešit nabíjení, nabíjí to na 100% a pak to vypne, chtěl bych to nějak nastavit na 90% max a vybití na 40% max. Unilita píše stav baterie dobrý, místo výborný, tak nevím jestli to teď vybít a cca 3x ještě nabít a vybít, třeba se to zlepší. Jinak se to velmi pěkný stroj, opravdu díky za tip.

Jo a taky jsem na netu studoval to nabíjení versus síťový adaptér a to zda vydělávat baterii či ne. Dle mého úsudku z uvedeného ji tam asi mám nechat, ale je třaba ošetřit, aby se to nenabíjelo stále na 100% a to hned při poklesu na 97-98%, ale třeba při vybití na 40%. Je to tak správně?

Kolik disků... nevím, nepamatuji si, teď momentálně ani nezjistím.

Nabíjení - myslím, že takové pokročilé funkce nastavení nenajdeš bohužel v každém notebooku...

[http://pc.poradna.net/file/view/3923-power-manager -jpg]

Jinak musím přiznat, že jsem nenašel čas to pořádně nastudovat u tohoto konkrétního notesu, od chvíle, kdy jsem ho měl v rukou, je pořád v síti (včetně baterie). V manuálu něco také najdeš (ne-/možnosti).

P.S. Rádo se stalo, snad Ti bude sloužit ku spokojenosti.

Ok, tak já to nastuduji, oni to teď hodně zkrátili ty návody a vše je až v notebooku v nápovědách a manuálech v el. podobě. Každopádně jsem se řídil počátečními pokyny a uvedl ho do provozu. To jest, vybalit, zapojit baterii, zapojit adaptér, spustit, naistalovat systém a pak je tam dále uvedeno právě možnost vytvoření kopie nějak z toho systému. Disk je rozdělen na C a E(což je divné, že ne D) a ten menší díl má nějak 1,5 GB.

Jde vytvořit bitová kopie systému, opravit systém ze zálohy na pevném disku... Recovery Media W 7 ne, což je škoda nebo spíš na pendrek.

Pokud jsi se řídil pokyny, nic jsi nepokazil (a i jinak, pokud bys neudělal něco extra neuvěřitelného, by to mělo být O.K.). S tou baterií - jak jsem psal, před těmi dny, kdy jsem ho prohlížel, jsem nic z prvého nenašel, takže teď zkus jen manuál. Možná příští týden se k němu dostanu a omrknu blíž, co se opravdu (ne-)nabízí.

Ok, no nic jsem neuvěřitelného nedělal, pouze jsem ho zapnul, ono se objevilo okno hp kde se něco načetlo či začlo instalovat a pak se to restartovalo, při restartu jsem využil a vstoupil do biosu pro kontrolu vadných bodů a to bylo ok. Vyjel jsem z biosu, zase se objevilo okno, tentokrát. Instal system Win 7 a pak jsem jen klikal a vyplňaval údaje jako jméno heslo a tak, tak doufám,že tou kontrolou se nic nepřerušilo, ale to by potom nenaskočilo okno instalace úspěsně dokončena.

zdravím, chci se zeptat na jednu věc. Dnes jsem zkoušel zprovoznit wifi, ale HP asistant připojí-spustí pouze bluetoth. Je třeba prý povolit zařízení či co. Je třeba něco nastavit v biosu, aby wifi fungovalo přes tlačítko? Díky.

Vše je připraveno tak, aby běžný uživatel nemusel do biosu vůbec zasahovat - tedy se zprovozněním wifi by za normálních okolností (v této spojitosti) neměl být problém. Bezdrátová připojení se dají zapnout na ovládacím panelu na notebooku (nad klávesnicí čtvrté zleva).

Nebo viz manuál:

1. Vyberte Start > Ovládací panely > Hardware a zvuk > Centrum nastavení mobilních
zařízení.
2. Klepněte na ikonu bezdrátového připojení na dlaždici Wireless Assistant, která je umístěna v levém
dolním rohu Centra nastavení mobilních zařízení.
3. Klepněte na položku Vlastnosti.
4. Zaškrtněte políčko vedle Ikony HP Wireless Assistant v oznamovací oblasti.
5. Klepněte na tlačítko Použít.
6. Klepněte na tlačítko Zavřít.

Ok vyzkouším. Jinak jsem vytvořil bitovou kopii systému WIN 7 a startovací medium pro obnovu. Je tam ještě najaký správce či manager pro HP Recovery disk, to jest původní soft od výrobce? Koukal jsem do manuálu a je tam pouze poznámka továrního obnovení pomocí F11. Díky.

To VN: ten jsem si všiml, že jste psal že to nejde, ale má to jít, stačí prý napsat do hledání recovery a dát recovery manager, či to lze přímo po startu při stisknutí DEL a pak F11 a dát vytvořit sadu disků. Tak hodně zdaru při tvorbě, vidíte, nakonec si pomůžeme navzájem.

No, to by tam musel Recovery Manager být, což není (aspoň ne v tomto modelu/konfiguraci), na to jsem se samozřejmě tehdy díval nejprve. Nemám ten notebook u sebe, ale volba F11 u HP má v mém povědomí jiný úkol (Nástroj obnovy), než vytvořit sadu disků (že bych se pletl?).

Tak Recovery jsem opravdu nenašel, ale co je horší, tak mi furt nejde wifi.:-( Už jsem zkoušel Vaše rady s ovládacmi panely přesně dle návodu a nic, tlačítko a nic. Vždy HP assistant hlásí Bluetoth enabled, Wireless disabled, ale už nevím kde co zapnout. Ve správci zařízení vše bez rozporu. Akorát mě napadá ten bios, ale když říkate že je to už nastavené. Je tam volba , týká se to toho biosu LAN/Wlan Switch, ale není potvrzená, zatržená. Prosím o radu.

Zdravím, nějaký čas uběhl a můj notebook HP Probook 6545b v konfiguraci viz https://www.czc.cz/hp-probook-6545b-nn242ea/73890/ produkt by si zasloužil trochu vylepšit. Myslíte, že má cenu investovat do nových paměťových modulů? Chtěl bych přejít na 64 bit W7 a koupil bych ještě jeden 2 GB modul či dva kusy 4GB, celkem tedy 4 nebo 8 GB RAM. Myslíte, že můžu čekat nějaké zrychlení, především v konstrukčních aplikacích? Díky.:-)

pochopitelně - pokud tam máš win7 na potratových 2gb ram, pak to s tvými aplikacemi musí furt swapovat.
4gb je minimum, ale jestli tam jsou ddr2, zjisti si, co ten krám podporuje za maximum (v papírech, u výrobce).
na diagnostické programy v tom nebývá spoleh.
edit:
8gb: http://www.hpmarket.cz/productOpt.asp?konfId=NN242 EA
ale ta cena: https://www.czc.cz/corsair-value-4gb-ddr2-800-so-d imm/63599/produkt (a není skladem)

asi má smysl updatnout jen +2gb, víc peněz do toho necpat.

Zdravím, ještě jeden malý dotaz. V notebooku je jeden paměťový modul značky Elpida. Neměl bych vzít tedy raději dva nové značkové moduly? Notebook toho celkově naběháno moc nemá, nakonec nebyl moc vytížen, takže paměti a celkově noťas je jak nový. Jaká je nejlepší značka RAM? Znám Kingston(3 roky záruka), Corsair(5 let) a Patriot(5let). Ještě jsou v prodeji Crucial(záruka 10 let) a Adata(záruka 5 let). Díky

Zdravím, tak jsem po letech provedl očistu svého historického stroje HP Probook 6545b a rovnou jsem i přepastoval CPU a GPU. Teploty nyní jsou cca 50 stupňů v naprostém klidu 55-60 pro prohlížení netu a cca 75-77 ve plné zátěži. Pasta (Akasa 455) ale ještě není tzv. zapečená, takže možná se to ještě pohne. Co na to říkáte, je to v poho nebo to mohly být teploty trochu nižší (snad jsem nedal moc pasty:-))? Díky.8-)