Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nastavenie modema a routera

DObrý den,

Mam taky maly problem mam adsl modem a wifi router a cchem ich prepoit aby som mohol vytvorit siet aj pre moj notebook. a tu nastava problem prepojit kable viem : z compu lan dam do routera lan, dsl linku dam do dsl linky v modeme a z lan na modeme dam do wan na routeri. Ked to takto spravim tk mi automaticky prestane ist internet a modem je vtedy ako keby nefuncny. Viem ze bude to o tom ako spravne ponastavovat Ip cky a ine somarinky ale som uz bezradny. Tu posielam screeny s nastaveni modema a routera. AK by sa nasiel niekto kto by mi povedal ake konkretne nastavenia tam podla tych screenov treba dat.

Dakujem velmi pekne

modem.jpg

router.jpg

opravdu nechápu. Napsal jsem ti přece konkrétně co máš špatně - stačí to jen opravit.

P.S.: logickou úvahou dojdeš k jasnému závěru, že routovat mezi dvěma stejnými subnety opravdu nejde.

P.P.S.: kdybys ani tomu nerozuměl, tak "polopaticky" to znamená, že si na druhém routeru máš změnit rozsah IP adres na LAN, např. na subnet 192.168.2.0/24

ip adresau som dal 192.168.2.1
mas na mysli start ip address dam 192.168.2.1
end ip address 192.168.2.24 ?? dal som to tak a nefunguje to , start ip address som dal aj 192.168.2.2, a prepojenie teda zostava rovnake? prvy router lan do wifi routera wan a wifi router lan do pc lan?? alebo nejake ine?
albo si mal na mysli zmenit nejak tu subnet mask?

dik

vyjádřil jsem se úplně konkrétně, pokud nerozumíš ani síťovým základům, nech to udělat někoho, kdo jim rozumí.

Předpokládám dle toho cos napsal, že sis hrál s nastavením DHCP serveru, to jsem ti ale rozhodně neradil (pokud se pamatuju, tak tplinky si dhcp server přenastaví po změně samy). Jasně jsem psal, že máš změnit subnet u LAN. Tedy změnit ip adresu lan rozhraní.