Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno .bat soubor pro irfan, který zmenší obrázek na určitou velikost a s pomocí RIOT pluginu zmenší na 50

Ahoj,
tak tu zase řeším jeden problém. Známá (BFU) prodává věci na aukru a potřebovala by bat soubor, který vybere všechny obrázky v dané složce a provede s nimi to, že je zmenší na velikost 720*540px a pomocí RIOT pluginu zmenší na 50kB. Učil jsem jí to přes irfan, ale to bohužel nezvládá (je pro ní úspěch spustit word a napsat něco v něm). Hledal jsem na googlu, ale pro irfan jsem našel pouze návody na to, jak to udělat "ručně" otevřením programu a naklikáním. Potřeboval bych to zautomatizovat. Bohužel je pro mě psaní .bat souborů španělská vesnice, tak bych uvítal, kdyby mi s tím někdo pomohl. Zatím jsem našel jen to, co vyjmenuje všechny soubory:

rem @echo off
IF EXIST d:\mydir\*.* goto process
echo does not exist
goto exit
:process
for %%a in (d:\mydir\*.*) do echo %%a
:exit
pause

Díky všem za pomoc.

Marku, protože vím, že umíš programovat, zkus se podívat na AutoIt - index.shtml

Mám dojem, že v něm se dá naprogramovat stisk kláves, takže by šlo spustit Irfan, po něm vlastní autoit script (lze zkompilovat jako exe) a on by posílal stisk klávesy irfanu. Nevím ale, zda to nebude moc práce...

Pavel

Start - programy - irfan view - command line options
si precitas jake to ma switche (je ich tam dost na to aby si urobil co potrebujes).

irfan s command line argumentami napises namiesto toho
echo %%a

Nazov suboru (nazov.pripona) je %%a

Nazov bez pripony ziskas ako %%~nPREMENNA, kedze "a" je tiez mozny modifier
http://www.microsoft.com/resources/documentation/w indows/xp/all/proddocs/en-us/batch.mspx?mfr=true
pouzil by som radsej nazov premennej I a teda for %%I a nazov suboru bez pripony bude %%~nI (k tomu dopises inu priponu napr %%~nI.jpg az budes potrebovat nazov.jpg)

P.S. pouzijes /convert= /resize=(w,h) /resample /jpgq=X
Zmensovanie presne na 50kb je somarina pouzijes kvalitu taku aby to priblizne suhlasilo.
P.S.2. prip. mas tam aj examples napr.

 i_view32.exe c:\*.jpg /resize=(500,300) /aspectratio /resample /convert=d:\temp\*.png

teda nepotrebujes vobec ziaden bat, ale staci ti jeden prikaz (parametre sa daju napisat do zastupcu programu)