Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak dostat WiFi signál do dílny

Zdravim.
Řeším u známého, jak u něj dostat WiFi signál do dílny. Vše podstatné jsem nakreslil na obrázek. Má WiFi router TP-Link TL-WR941ND (se 3 anténkami). Signál se v dílně s NTB chytí, ale je velice slabý, někdy žádný a vypadává. Zkoušeli jsme na router namontovat i silnější anténky (údajně 12 dBi, jsou asi 30 cm dlouhé - místo původních 2 dBi) a situace je stejná. Anténky jsme i různě natáčeli.
Dům i dílna jsou zděné.
Jakým způsobem lze docílit toho, aby byl v dílně slušný signál?
Mě napadá jen do pergoly umístit 2 zařízení, přijímač WiFi (v módu klient) a další AP.

[http://img137.imageshack.us/i/ldadm.jpg/]

Místo jedné z antén (jedno které) připoj směrovku (sektorovku) kabelem za okno. Tak aby to čučelo do dílny. Provozoval jsem toto řešení asi půl roku na kilometr přímé viditelnosti ("dával" jsem kámošovi internet) zcela bez problémů.