Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Levný HW pro embedded zařízení?

Hledám levný (to je podstatný) HW pro "hraní si" s embedded zařízením. Nejsem vývojář, neřeším nějakou konkrétní aplikaci. Co hledám a co by se hodilo: levný HW PC kompatibilní, s minimální spotřebou, malé rozměry, výhodou provoz bez klasickýho pevnýho disku, tj. buď CF karta nebo flash disk (teď nemám na mysli "usb klíčenku"), taky USB by se hodilo no a teď to přijde, levný monitor (zbožné přání: LCD). WRAP mi nenabízejte, bude to na platformě Win.

Levný znamená <5k Kč. Jediný, co mi z toho zatím vychází je koupit starej ojetej notebook. Koukal jsem se na desky VIA EPIA (pasiv), ale se zdrojem, pamětí, základní jednotkou ("case") bych se dostal dost vysoko a to nepočítám display.

Na Invexu jsem mluvil s chlapíkem od firmy co dělá průmyslové PC (teď si nemůžu vybavit stránky firmy, něco jako ipc2 nebo ipc4you nebo tak nějak, měli web komplet anglicky, gůgl mlčí); neprodávali jednotlivcům, ale prý by šlo domluvit dodání více kusů (to byl ale jen ústní slib).

Cítí někdo taky takovou potřebu?

Pavel

Tak tuhle otázku jsem čekal. Chápu, že většina lidí řekne: prvně si rozmysli k čemu to bude sloužit, co od toho čekáš a pak si podle parametrů který tu funkčnost mají zajistit najdi HW.

Sloužit to může k ledasčemu (není pevně dáno, záleží co seženu a co to zařízení poskytne). Jde o "hraní si", takovej koníček. Tak namátkou: přehrávač audio (mp3), terminál, web kiosek, nenáročný "pc do kanclu" a tak... neomezené možnosti :-)

Pavel

Mas pravdu, je dost zasadni. Podle vybavy se lisi ceny. A zatimco na prehravani mp3 ti staci v podstate jednocip obdareny schopnosti cist CF pripadne doplnkem pro komunikaci po siti s malym LCD, tak pro terminal naopak uplatnis bud VIU nebo v podobnych cenach i PC104 platformu.. ale ta je hodne modularni a kazdy modul ( zvukovka, USB, sit, grafika ) stoji penize navic.

Podle všeho by to v "bohatých" zemích mělo stát 200USD a v "chudých" 100USD. Nebo jako myslíš, že to tu bude, ale výhradně pro školy? To by nedávalo smysl. Věřím tomu, že když se v Evropě tohle zařízení objeví na volným trhu, zájemce si najde. Pro spoustu lidí prostě jako druhej PC, ne sice primární na práci, ale jako druhej. Věřím tomu, že i dost lidí tady na poradně by o tom uvažovalo.

Pavel

embedded komponenty su drahsie ako masovo vyrabane veci (t.j. ako napr. bezne MB). Pretoze vyraba sa ich relativne malo kusov (oproti milionom beznym MB chrlenym kdesi v cine), a vyvoj treba zaplatit, a aj pretoze su mensie (je potreba drahsie technologie prip. viac prace je s vyvojom) a niekedy obsahuju speciality (napr. DC-DC menice aby sa to dalo napajat napr. len 5V apod., PCI->ISA bridge, ...) ktore tiez nieco stoja.

Ale mozno nieco najdes. Ak by ti stacil vykon ca. 486DX2/100MHz tak si skus najst nieco s "STPC Atlas", ma to aj integrovanu grafiku (ale nie 3D). Nejaky linux by na tom mohol bezat vpohode, W98 sa tiez da ale moc to nestiha.

este doplnim, co sa tyka CompactFlash - tu mozes zapojitaj k obycajnej doske, na IDE kabel, cez patricnu redukciu (redukcia IDE->CF neobsahuje elektroniku, je to len spravne zapojeny IDE konektor na CF konektor). Len si treba dat pozor aby redukcia bola urcena aj pre novsie CF ktore vedia DMA (malo by to byt u nej napisane v specifikaciach).