Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem problém po updatování Biosu

Mám základní desku MSI K7N2 Delta-L vše OK,ale nedávno jsem pomocí LiveUpdate aktualizoval Bios na poslední verzi ,konrétně 5.9 ,a od té dyby mi svítí optická myš i když je vypnuté PC (je připojená přes sériový port),to samí se mi děje i u mobilu přes kterej jsem připojenej k netu,Mám nabíjecí USB kabel a když vypnu PC ,tak se mobil pořád nabíjí.Nevíte jak se tohodle nezmaru zbavim? OS mám Win XP Home .Dík

Ako uz pisal mif, najprv skusit clear cmos, a pozriet si poriadne nastavenia BIOSu v sekcii powermanagement (vypnut prebudzanie/zapinanie klavesnicou a USB zariadeniami). Ak to nepomoze tak nahrat starsiu verziu BIOSu.

Mozem sa opytat na co aktualizujes BIOS ak vsetko fungovalo? Ak vsetko funguje tak sa do toho nevrta.

Az skusis clear cmos (alebo aspon v BIOSe load defaults a pohladat tam wake by keyboard, z S5, apod.), az potom sa zaoberaj tym, ako tam vratit nazad povodny BIOS, IMHO to nebude nutne a budes na to mat nastavenie v BIOSe.

Starsiu verziu asi nedas cez live update, najlepsie keby si si pri flashovani zalohoval stary BIOS a teraz ho naflashoval rucne, ak live update nerobi zalohu povodneho BIOSu (pre taketo veci neznasam akekolvek sk**vene automaticke a poloautomaticke updaty cohokolvek) tak si musis najst starsiu verziu na strankach vyrobcu dosky, ja osobne pochybujem ze tam starsia verzia bude, ale moze, zavisi od vyrobcu.

Ja sa sám v Biose hrabat nebudu.Nerozumim tomu.Vsechno funguje inak v pohodě.Ptal jsem se i ve škole kámošů i učtelů co učí IT a ty mi řekli že to je normální.A ty starší Biosi jsem si stáhnul ,ale tam je nějakej exe soubor a soubor který má koncovku třeba .570 (verze 5.7) .Já jenom vim ,,že je potřeba udělat spouštěcí disketu MS-DOS ,vytvořit tam složku třeba Bios a tam nakopírovat ty dva soubory.Ale když restartuju PC a nabootuje se to ,tak to chce ještě nějakej příkaz ,ale ja nevim jakej.

Ale radši to necham tak ,když vše funguje v pohodě.Jak tady napsal anarchist ,že je to u některých desek normální ,řekli mi to i kámoši tak to asi nebudu řešit.Pokavaď to funguje nebudu na nic šahat.

Ale dík za rady

Jezis ale ked naflashujes BIOS, tak musis urobit clear CMOS alebo ist do BIOSu a load defaults, a potom ak treba tak nastavit spravnu FSB. Ak nechces nic nastavovatv BIOSe tak si ho nemal ani flashovat :!:
Ked uz si ho naflashoval tak to rob poriadne so vsetkym co k tomu patri, inac ti moze toho blbnut viac a nebdues vediet preco. Predtym ako nieco v BIOSe zmenis (alebo pred clear CMOS alebo pred load defaults) si mozes opisat terajsie nastavenia BIOSu niekde na papier. BTW. tym ze sa do BIOSu pozries ci tam nie je nastavenie ake som pisal, sa tam nic nezmeni (PC zatial nereaguje na pohlad :)

P.S. ucitelov IT sa urcite nic nepytaj, ti garantujem ze oni vedia co sa tyka BIOSu menej ako ty :-D (cest vynimkam).
P.S.2 flash BIOSu sa spusta tak ze spustis flashovaciu utilitu, s parametrom - nazov toho suboru ktory chces naflashovat
flash_utilita nazov_BIOS_suboru
BIOS musi byt presne pre tvoj typ/verziu dosky. Ak nevies na 100% co robis tak to nerob.

P.S.3 pred tym ako budes skusat clear CMOS alebo load defaults, ti odporucam opisat si vsetky nastavenia BIOSu, hlavne FSB bude asi treba potom nastavit spravne, tak aby si vedel na aku hodnotu...

návrat zpět je jedině možný přes DOSovou disketu a příkazový řádek. A jak tě tak sleduju, tak ti to teda rozhodně nedoporučuju. :-D Evidentně jsi příkazový řádek ještě nikdy neviděl :-):-p

BTW, už jsi udělal v BIOSu ten "reset to defaults", jak ti tady radili?

Podívej se na zdroj, jestli nemá vzadu vypínač. Jinak bych se připojil k řešení MM_tanka
s "nášlapnou" prodlužovačkou, případně její dražší verzi s přepěťovou ochranou
( bouřka si nevybírá ).