Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Asus WL-520gC - problem s upgradem firmwaru

Ahojte, snazim se upgradovat firmware na tomto routeru podle navodu od touchwooda. Ale bohuzel se nemuzu dostat do modu pro upgrade firmwaru. Vypojim z routeru napajec kabel, zmacknu tlacitko "Restore", zapojim napajeni zpet (tlacitko porad drzim zmacknute) a cekam, az zacne dioda power blikat. A tady nastava problem. Zacne blikat pomalu a v manualu jsem se docetl, ze tohle blikani znamena "firmware upgrade failed". Nevim, co mam delat jinak nebo co delam spatne.

Muzete, prosim vas, nekdo poradit? Uz si s tim nevim rady :(

ja ale nemam problem s jejich firmwarem... cte tady nekdo ten puvodni prispevek ???

mam problem s tim, ze se mi nedari dostat router do rezimu, ve kterem se ten firmware upgraduje... k samotnemu upgradu uz tudiz nedojde... takze se samotnym firmwarem muj problem nesouvisi...

a oficialni firmware jsem samozrejme nahral, ale moji potrebuju to neresi... potrebuju mit pristupne nastaveni, ktere uvolnuje POUZE firmware od DD-WRT ...

Tak takto: Ak si tak velký EXPERT že jedine možnosti a volby firmware z opensource splní TVOJE požiadavky, tak ti nemôže robiť problém ho tam dostať aj inak ako klikacou utilitou v štýle: Setup, I_Agree, Next, Finished, Reboot

Tak som si nedal námahu, nechcelo sa mi lúskať forum, ale, hele, hele, co vševedúci g...gle vyhodí na pár písmen dotazu:

Vo Windows prenesiete firmvare týmto príkazom:

tftp -i 192.168.1.1 put openwrt........

predtým je ešte samozrejme potrebné pár triviálnych úkonov. Nemôže ti robiť problém prečítať, pochopiť, vykonať. Ak áno, nešahaj na to.

To blikání je správně (edit: cca 1x za sekundu). Značí to, že router je v recovery režimu (tedy je aktivní TFTP server a čeká na upload image).

Spíše děláš chybu někde jinde, typickou chybou jsou různé znefunkčňovače PC alias firewally a antiviry. Měl bys rovněž mít kvalitní síťový kabel a router by kromě něj neměl mít nic dalšího připojeného. IP adresa by měla být nastavena na 192.168.1.x (x=2..254), maska klasicky 24 bitů.

V tomto okamžiku bys měl být schopen opingat ip adresu TFTP serveru routeru, která je 192.168.1.1

Musíš postupovat krok za krokem. Opingat, tím zjistíš zda jsi ve správném režimu a máš vše nastaveno OK. Ikony a další nesmysly nemá smysl zmiňovat, jedná se o zparchantělou Vistu (W7 jsou na tom totožně - z hlediska sítí je to systém "pro nooby," který si dělá co chce, navzdory správci). Problém vidím právě tam, v přílišné "inteligenci" síťového subsystému. Ikonu neřeš, protože tím signalizuje že "nevidí internet".

edit: v nejhorším případě budeš muset najít PC s XP a nenainstalovanými znefunkčňovači typu smart-suites nebo firewall.