Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Náhrada "Pošťáka" od Seznamu

Ave. Znáte tu hrůzu? Nesmějte se ;-). Používá to moje mamina a vyhovuje to jí i mně (je to triviální, pochopí i děcko, vše probíhá na serveru seznamu - tedy žádné vejry v pecku). Problém je, že to koliduje s Operou (používá to minibrowser a ten je kompatibilní jen sám se sebou). Sám jsem dlouholetým uživatelem MSO, ale pokusy naučit matku jeho ovládání jsem vzdal. Dotaz: existuje něco podobně jednoduchého a "průhledného" pro seniora? Vím, že existují různé TheBaty a podobně, osobně je ale neznám. Doporučíte něco?

To je jak Outlook. To maminu nenaučím. Napadlo mě nastavit jí klienta v Opeře, ale ta výuka by byla podobná řehole. Mělo by to být co nejjednodušší a co nejobrázkovější (odeslat, přijmout, odpovědět, kontakty - víc netřeba). Kdyby se ten nablblý pošťák nebil s Operou, byl by ideální.

Taky dík za reakci. Sám jistě víš ("vlastníš" seniora ]:)), že s mejly se dá (a bezpečněji) žít i bez tahání všeho balastu na disk. Navíc je ta nádhera (pošťák) na klik. Kolize minibrowseru s nejspíš čímkoliv ale znamená totální zátuh systému, vyžadující asistenci Mifisa (tři kiláky v dešti na píchlém kole). Když jsem objevil možnost volání Opery (a otestoval), byl jsem na vrcholu blaha...

PopTray používám sám, jedná se IMHO o ten lepší notifikátor "zadarmo". Já ovšem volám Outlook, což u stařenky nelze (používá online mail). Je možnost zvolit v PT výchozí prohlížeč s předdefinovanou adresou (prohlížeč - mail - jméno - heslo - klik)? Kdybych byl nucen učit téměř osmdesátiletou tetku novým kouskům, praskla by mi lebka (ten smrad! ]:)). V nastavení jsem to nenašel.