Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Wifi Router

Zdravím, potřebuju wifi router s firewall a pokud možno s f-kcí sdílení dat, tzn. připojení externího disku přes usb.
Narazil jsem na tento: TP-LINK TL-WR1043ND
Myslíte, že je plně dostačující pro domácnost?
Četl jsem, že zpomaluje připojení a routery této značky nejsou moc spolehlivé. Můj cenový strop je 1200Kč.

Četl jsem, že zpomaluje připojení ...

router s gigabitovou lan ti zpomaluje připojení? můžeš popsat jak to dělá? jistě - rychlost lan nerovná se průchodnost routeru. ale že tě omezuje zrovna gigabitový model ::)
jakou že máš rychlost připojení od providera?

...a routery této značky nejsou moc spolehlivé.

tos vyčetl na stejně chytrých stránkách co psali o té rychlosti? kolik jsi jich měl v ruce? že se ptám, když se takto ptáš.

aby v určitý čas měl jen jeden pc přístup k síti

časové omezení vybraných ip/mac mají snad všechny routery. když si nějaký typ vyhlídneš, dá se k němu u výrobce nebo distributora stáhnout manuál.
a jak jsi přišel na to, že nárok na připojení na net máš jen ty, aby tě ostatní nebrzdili? to se normálně řeší rozdělením šířky pásma, hledej funkci qos nebo bandtwidth control.

externí harddisk k tomuto wifi routeru, jak je to ze spouštění např. hd filmu

datový tok z usb je rychlejší než 100mb lan. ty si vybíráš gigabitový typ, tak by teoreticky neměl být problém. prakticky je ale třeba počítat s tím, že usb přenos není hlavní náplní procesoru toho routeru, kolik z toho vyrazíš by ti řekl jen majitel.

Myslíte, že je plně dostačující pro domácnost?

jo.

A ja pridam nazor z jineho soudku, totiz bezpecnosti. Rozhodne nedoporucuju mit jakakoli data na zarizeni, ktere ti zaroven dela branu do internetu. Proc? Jakmile by se pripadnemu utocnikovi podarilo dostat na router, ma okamzite pristup k veskerym tvym datum. Kdyz budes mit sitovy disk, ktery budes do site pripojen az za router, tak by se onen pripadny utocnik musel zabyvat jeste jednou prekazkou navic.