Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nejde obraz u plazmy LG 42PC1RR

Dobrý den. Vlastníme od roku 2006 plazmovou televizi LG 42PC1RR s 80GB diskem na nahrávání, obrazovka 42", 1024*768. Dnes náhle za běhu úplně vypadnul obraz (nesvítí vůbec černě, stav obrazovky jako vypnutá) a jde pouze zvuk.
Zkoušeli jsme přepojit vstup do jiného scartu a vyzkoušeli 2 různé zařízení pro vstup- set-top box a DVD.
Už jste se někdo s tímto problémem setkal? Jak jste ho řešili? Děkuji
edit: Doufám, že není chcíplá obrazovka!

Nebudu zakládat nové téma, když vlastně patří k tomuhle:
Opravu televize jsme vzdali, koupili si novou, 40" LCD od Sony.

Televize má samozřejmě milion kravin (100Hz, fullHD, zabudovaný DVB-T+C+S). Ovšem zaujala mě jedna věc. Televize je "LAN+WiFi ready", mohu po síti přehrávat videa a fotky z počítače.

Jsou 2 možnosti vedení:
- WiFi USB adaptér Sony se Sony SW, ovšem v jeho ceně se mi vyplatí vypalovat 2 DVD za den.
- LAN kabel- ale nepřipadá v úvahu vést přes celý dům po linu + korkové podlaze kabel, máme zvíře

Napadlo mě, jaká je nějaká co nejmenší krabička pro příjem wifi tak abych ji zapojil do televize přes LAN (zapojení PC-router-přijímáč u TV- metrovým kabelem do TV). Řekněme do 1000 Kč a jestli by to fungovalo. Mám možnost nastavovat v televizi adresy, masky, ...

televize zná pouze svoji lan kartu, ta musí být zachovaná. (proto je celkem jasný i požadavek na konkrétní typ předražené sony usb-wifi, protože nemá jak doinstalovat ovladač pro chipset jiné wifi)

ale skoro bych se divil, kdyby i v návodu nebyla zmíněna možnost připojení přes lan k jednoduchému ap bez routeru (nastavení ápečka v průchozím režimu bridge).
čili půjde o jednoduchou krabičku s anténkou a jedním lan konektorem, třeba wa501 nebo lite-n nebo oblíbený 5460AP, postavené vedle tv.

podle těch obrázků a popisu nastavíš ap do režimu bridge mode.
televizi zvolíš ruční ip z rozsahu routeru - má ji obvykle napsanou zespodu na štítku, vymyslíš si vhodné poslední číslo.
pokud by tv dovolovala dhcp nastavení, bude ti ip přidělovat přímo router - ten ap je jen přemosťovadlo. jeho default ip 192.168.100.252 slouží jen k nastavení ap, do tvé komunikace s routerem v jiném rozsahu (typicky 192.168.1.x) se nebude montovat.