Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Defragmentacia...

Kedze zvysujem vykon a rychlost systemu tak ho najprv defragmentuvavam...
lenze 10GB particiu kde mam 3,4GB volneho miesta som defragmentoval cez O&O Defrag metodou Stealth, no spravilo to za pol hodinu co sa mi zdalo velmi zvlastne - tak sa mi zda ze tato metoda je len nieco ako navonok ze mi napise ze bolo defragmentovane a ja sa mozem usmievat ze som si defragmentoval disk :-D
Tak som dal metodou COMPLETE/Access a tu istu particiu uz skutocne defragmentuje, ale robi to strasne pomaly, uz presla podhodina a mam 7%, takze otazka znie co ssa stane ak dnes prerusim defragmentaciu napr na nejakych 30% a zajtra ju spustim odznova.. bude to mat nejaky efekt ci vsetko sa bude robit odznova (logicky by sa malo pokracovat, lebo niektore subory uz fyzicky usporiadalo pekne za sebou :))... ?

Skrytá defragmentace (Stealth) si udržuje určitou úroveń fragmentace a spouští se na pozadí v případě potřeby. Na poprvé to může trvat dost dlouho, ale vzhledem k minimální zátěži CPU to nevadí. Stačí jednou nastavit a víc se nestarat.. myslím že je to nejrozumnější volba.

Ta možnost tam je také, v cz verzi označená jako "místo" (v an tuším "space"??). Ale skrytá defragmentace to dělá tak, aby byl co nejrychlejší přístup k často používaným souborům a aby ty nebyly rozsekané do malých fragmentů po disku což usnadňuje rychlejší čtení z disku. Je to vše v helpu programu.