Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zle nastaveny harddisk

Mam Seagate 40GB ATA100 (mode 5) a Samsung 120GB Ata133 (6)... a v Device Managerovi vo Wine, ak kliknem na IDE ATA/ATAPI Controllers a nasledne na ten Primary channel (MAL BY tam byt Seagate) a vo vlastnostiach mi pise Ultra DMA Mode 2... na Secondary Channel mi pise normalne Ultra DMA mode 5.
V Evereste mi pise pri Seagate AKtívny UDMA Transfer Mod : UDMA5 MAximalne UDMA5
pri Samsungu tiez to iste, ale mozem mat maximalne az UDMA6
Teraz comu mam verit, na kolkej Transfer mode mi ide Seragate, 2 alebo 5 ?
A ako mam nastavit aby mi Samsung bezal na maximum tj UDMA 6 ?

Tak uvediem to na pravu mieru, lebo davnejsie som prehadzoval disky
POST:
Pri. Master Disk (alebo v BIOSE IDE Channel 0 Master): DVD ATA33
Pri. Slave Disk (IDE Channel 0 Slave) CD-RW Ata33
Sec. Master Disk (IDE Channel 1 Master) LBA,ATA 100, 40022MB -->Seagate 40GB
Sec. Slave Disk (IDE Channel 1 Slave) LBA,ATA 133 , 120GB

Cize tu vidno ze mam na jednej vetve 2 HDD a na druhej 2 CD/DVD Mechaniky 80zilove kable...
Cize ak dam v Device Managerovi na IDE ATA/ATAPI Controllers tak
Primary IDE Channel je UDMA 2 --> Cize to su tie mechaniky
Secondary IDE Channel je UDMA5 --> to su tie disky

Cize vsetko ide tak jak ma, a pravdepodobne uz zvysit ten druhy disk nejde na 133, lebo doska to nepodporuje
IDE Controller Interface Type Ultra ATA/100.

Takze ak by som chcel rychlejsi hardisk tak by som mal prejst na SATA !1! ktore ide "UDMA 150" ?
Two Serial ATA connectors (v1.0, 1.5Gbps throughput) with two modern IDE drives support
SATA Controller Interface Type Serial ATA/150

Oplati sa mi este pridat ku tym dvom ATA diskom nejaky 200GB SATA1 disk z dôvodu malej kapacity?
Bude vôbec doska zvladat taky velky disk (http://www.canyon-tech.com/products/show.cfm/Compon ents/Motherboards/Socket_478/CN-9I6PEA-L)
Ake môžu nastať problemy (s nekompatibilitou,pretoze po vymene starej grafiky za novu mi mrzne resp. mrzlo, teraz uz iba pri väcsom zatazeni dosky komp ?

ATA100 staci, vyssim UDMA modom ani SATA by si nedosiahol "rychlejsi disk", rychlost disku je o rychlosti disku, a nie o nezmyselne rychlom ATA rozhrani. Ak by si chcel rychlejsi disk, tak v prvom rade by to musel byt rychlejsi disk (mechanicky rychlejsi), co ale nie je :-)

Ak mas problemy pri zatazeni, je mozne ze nestiha zdroj. Skus iny/vykonnejsi (najlepsie najprv si odniekial pozicat, aby si videl ci to pomoze alebo nie).

Ja osobne sa na tvojom mieste nedrbem s tolkymi HDD (to sa este pri tom ramuse da sediet?), ak mas malo miesta by som vyhodil ten najmensi a namiesto neho dal nejaky 300GB. Disky >128GB to urcite zvlada, ale Windows nie :-D - musis si povolit 48bit LBA (ak mas WinXP SP2 tak to mas povolene, ak mas starsie Win tak si stiahni utilitku z enablebiglbatool.htm).

s tou grafikou som to uz riesil na "starej" poradni, zdrojom to nebolo.. prsote ze je nekompatibilna doska s grafikou.. ja som nieco poprestavoal a uz to celkom facha dobre, len ak doska komunikuje napr cez COM, + hrajem hry tak vtedy zamrzne... (to som na tom este dobre, kamos kupil Radeona 9800Pro -alebo XT? a pocitac mu vyhadzoval nejake pruhy, opravili mu to, potom zase pruhy + zamrzanie, pri skusani novej dosky si svoju staru odpalil, cize kupil novu dosku ASUShit a aj s ňou mu mrzne :-O ja typujem niečo s pamätami)..offtopic
Ramus??? ja mam celkom tichy PC, ten Akurat co pocujem je ten Seagate a vetrak na zdroji a to vsetko s original chladicmi ::)
Lenze toho stareho 40GB by som sa asi tak lahko nezbavil a ked hej tak za malo penazi, cize lepsie by mi bolo pridat ku tym dvom este treti SATA (neviem ako je zapezpecene napajanie, ale asi tak ako pri tych klasickych diskoch)...
A nevyrabaju aj take disky kde je priamio zahrnuta podpora SATA 1 a SATA2, aby som mal rovno uz do buducnosti? (zial,nenasiel som tak nefim)