Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomalé kopírovanie súborov po sieti.

Zdravím, poprosil by som o pomoc s týmto problémom.
Mám 2 pc na jedom beží W2K SP4 a na druhom WXP spojené v sieti cez router, ktorý im zdieľa pripojenie do netu. Ked kopírujem po sieti súbory z jedného PC na druhý, ide to hrozne pomaly.. teda cca 1,5 - 2 Mb/s s tým ale, že kopírovanie začne na cca 16 Mb a po 2 sekundách klesne na uvedenú rýchlosť. Je to tak i pri kopírovaní malých ako aj veľkých súborov. Nepomáhajú ani iné káble ani pripojenie napriamo cez cross-kábel.
Pustil som na to kopírovanie ethereal, ale popravde tomu, čo tam vidím veľmi nerozumiem, ak by si s tým dakto vedel rady, tak mu nejaký pošlem...

Vdaka.

No aby som poskytol novšie info, povypínal som všetko, čo mi bežalo na pozadí a pravda je, že som sa dostal na rýchlosť 3Mb/s. Je to už v celku pokrok, ale ako som zistil, 100% vyťaženie procesora nebolo spôsobené kopírovaním samotným. Teraz pri kopírovaní je vyťažený na max 15% ale k rýchlostiam 100 Mb siete to má ešte ďaleko.
Asi na ten komp na skúšku nahodím XP ako to pôjde potom.