Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomalé kopírovanie súborov po sieti.

Zdravím, poprosil by som o pomoc s týmto problémom.
Mám 2 pc na jedom beží W2K SP4 a na druhom WXP spojené v sieti cez router, ktorý im zdieľa pripojenie do netu. Ked kopírujem po sieti súbory z jedného PC na druhý, ide to hrozne pomaly.. teda cca 1,5 - 2 Mb/s s tým ale, že kopírovanie začne na cca 16 Mb a po 2 sekundách klesne na uvedenú rýchlosť. Je to tak i pri kopírovaní malých ako aj veľkých súborov. Nepomáhajú ani iné káble ani pripojenie napriamo cez cross-kábel.
Pustil som na to kopírovanie ethereal, ale popravde tomu, čo tam vidím veľmi nerozumiem, ak by si s tým dakto vedel rady, tak mu nejaký pošlem...

Vdaka.

Zkusil jsi kopírovat oba směry XP <--> W2K? Není jeden směr rychlejší? Jaké máš nainstalované protokoly? Každý, "zblblý" (promiň ;-)) Internetem, používá jen IP protokol. Pro lokální síť není ale nejvhodnější (přenáší spoustu informací, které nejsou pro lokální sítě potřebné). Zkus na oba počítače doinstalovat IPX/SPX protokol s podporou NET BIOsu.

Konkrétní vysvětlení je tak na celodenní přednášku :-). Hlavní věcí je, že TCP/IP je protokol pro Internet, kde musí zabezpečit jeho zvláštnosti - například není zajištěno, že pakety přijdou ve správném pořadí, každý jinudy, s chybama a pod. Nic takového na lokální síti nehrozí (chyby v přenosu vyřídí karta sama). Naopak, zase jsou jiné problémy - "domluva" se správným počítačem a pod. Protokol IPX/SPX je (původně vyvynut Novellem) speciálně navržen pro efektivní využití lokální sítě. Prováděl jsem konkrétní měření při databázových operacích se SQL serverem a přenosem haldy dat sem-tam mezi počítači. Přes protokol IPX/SPX zabral text cca jen 30% času, o proti TCP/IP.

Je-li WiFi zařízení v Intranetu "neviditelné", tvářící se jako síťová karta (nemají vlastní IP adresy), pak ano (obvykle přímo zastrčené WiFi karty do PC) - jako když je to drátem, stačí nainstalovat příslušné protokoly. Je-li to děláno klasickým systémem AP-Client, pak ne, protože komunikace AP <-> klient probíhá v IP protokolu (AP i Client mají svoje IP adresy).

:?:

"viditelnost" vs. "neviditelnost" je IMHO fuk, důležité je, zda jsou ethernet a wifi rozhraní na AP routována nebo bridgeována. Už dlouho jsem neviděl wifi AP (obzvláště z těch levných), které by mezi LAN a wifi sítí routovaly, ergo na LAN ti IPX pojede naprosto bez problémů.

Rce, tady jsi tak trošku IMHO ujel :-)

TCP/IP pravda není nějak extrémně účinný (tři stavy, obecnost), ale na LAN "sviští" bezproblémově, i díky své univerzalitě.

Já bych spíš viděl problém např. v naistalovaném a špatně konfigurovaném firewallu, případně naopak příliš mnoho nainstalovaných síťových protokolů. Z vlastní zkušenosti tvrdím, že dnes naprosto postačuje TCP/IP, není třeba instalovat NetBEUI nebo IPX

Netvrdím, že TCP/IP na LAN nechodí, nebo blbne. Jen podle (mých) měření (a z principu) je IPX/SPX skutečně rychlejší. Na běžné věci samozřejmě TCP/IP stačí, avšak na rozsáhlé souborové operace a databázové aplikace se nehodí.
S tou "neviditelností" jsem se blbě vyžvejkl, bylo to myšleno jakoby nebyl "vidět" samotný vzduch (jako nejsou vidět dráty). Taky jsem tu "viditelnost" dával do uvozovek (snažil jsem se o hodně lidové vyjádření). Správně to napsal touchwood: Záleží, jestli je to routované nebo bridge-ované.

Zkusil bych se podivat jak maji sitovky nastaveny duplex (full/half), popr. zkusit je nastavit na auto.
Pak zkusit u sitovek aktualizovat drivery. A nejlepsi by asi bylo si od nekoho pujcit dve sitovky a otestovat to, jestli to bude delat problem i pak.

No, skúšal som to aj z inou sieťovkou, pc s wxp je notebook a v práci mi sieť šlape bez problémov.
Skúšal som aj nastavovanie duplexu napevno na 100 aj na auto. Skúsim sa ešte pohrať s tými protokolmi. Ja som však od orig. inštalácie s nimi nič nerobil, a inak problémy s orig. nastavením nemávam, tak neviem, ale skúsim tie protokoly.

Nj, ta bude vytížená už jen prošacováním filesystému, režií Woken atd. Ono obecně XP s jinýma Widlema se moc nemají rády a nechtějí moc po síti spolupracovat. IMHO je to od M$ schválně něco zpomalené, aby si lidi kupovali XP. 3-[ Mě třabas notebook s XP ---> Win 98 kopíruje strašně pomalu a Win 98 --> notebook celkem dobře (proto jsem se ptal na ten opačný směr). Holt jen velký Bill ví... Nebo ani ten ne. :-/

pokud má ten počítač starý hdd a nejede v dma přenosu tak by to možná odpovídalo.Podívej se u ovladačů na režim přenosu nebo zkus přes totalcomandera kopírovat z jednoho adresáře na druhý. Já to ale spíš sázím na firewall /tipuju kerio:-D nebo avg 7 s fw/ nebo na to že jedna síťovka má nastavený fullduplex a druhá ne nebo mají oba full duplex a blbne to.nastav na halfduplex.ale i tak by počítač s 500mhz měl dělat přes 6000kilo/za sec při velkých souborech.

Firewall nainštalovaný nemám žiaden, na antivir mám vypnuté real-time prot. ale skúsim ho vypnúť ešte úplne.
Musím ešte poznamenať, že keď sťahujem z vonkajšej siete z FTP tak mi to v pohode vydá 5 Mb/s takže diskom to zrejme nebude..
Skúsim ešte duplexy, ovládače k sieťovke som už vyskúšal všetky čo som našiel...3-[

cpu to musí stíhat. možná se ta síťovka hádá se zvukovkou modemem nebo tak něčím. mám tu kolikrát větší s*ačky typu p300 a jede to docela rychle.možná je v pc nějaká geniální deska matsonic...jednou sem viděl něco podobného u sebe doma a byli nakousnutý knihovny co mají na starost implementaci tcp/ip protokolu-asi nějaký vir či co. odebrat vše a zkusit nainstalovat síť znovu

No aby som poskytol novšie info, povypínal som všetko, čo mi bežalo na pozadí a pravda je, že som sa dostal na rýchlosť 3Mb/s. Je to už v celku pokrok, ale ako som zistil, 100% vyťaženie procesora nebolo spôsobené kopírovaním samotným. Teraz pri kopírovaní je vyťažený na max 15% ale k rýchlostiam 100 Mb siete to má ešte ďaleko.
Asi na ten komp na skúšku nahodím XP ako to pôjde potom.