Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Základní deska - pujde?

DObrý den, chtěl jsem se zeptat, když mám desku ASUS P5ND2 SE (http://www.asus.cz/product.aspx?P_ID=jzCMMzkL4hRqG uKG), která vypadá že je asi chybná (rozbitá).... viz:http://pc.poradna.net/q/view/541957-nelze-zapnout- pc.

CPU: Intel 3,40GHz, ale více se mi nepovedlo zjistit.

Zdroj: XILENCE XP500, 500W

Mechanika: 2xLG, P-ATA připojení

HDD: Maxtor 200GB, P-ATA připojení

Grafická karta: ATI RADEON EAX1900 XTX 512MB (http://www.asus.cz/product.aspx?P_ID=32iOVedaBlIqu o4K)

Ram: Kingston KVR800D2N5/1G-SP (http://www.ec.kingston.com/ecom/configurator_new/p artsinfo.asp?root=us&LinkBack=http://www.kingston. com&ktcpartno=KVR800D2N5/1G&id=4)

Televizní karta: Pinnacle Systems, made in germany, ale jinak tam nic neni... :( Připojovaná přes PCI-E slot.

Pak tam je FDD mechanika a čtečka paměťových karet, ale to bych asi neřešil. :)

Bedna ("kejs"): klasická stojatá... podle mě je to ATX

Jinak se jedná o desku: ASUS P5N-D Gb Lan nForce 750i SLI, RAID, IEE (http://www.asus.cz/product.aspx?P_ID=yQYfAtkxxZMjR 79G) za cenu kolem 2 600,-Kč (ale lacinější by nevadila :) ... kdyby jste někdo věděl...., ale aby tam šli součástky - viz. uvedené víš.)

Jinak doufám že jsem našel asi vše co je k tomu potřeba :-) Když tak stačí napsat co zjistit .... a pokusím se to zjistit.

A co je teda podle tebe vadné? Grafika, HDD, RAM na 2. PC šlapou. Procesor jsem neměl jak odzkoušet! A proč by to dělalo tedy pořád tu modrou obrazovku s bílím písmem i když tam dám jiný a plně funkční HDD? Chyba je podle mě v řadiči ... což je deska.

Tak na tom czc.cz jsem to celé tam pročetl a nějak mi neporadili... píšou tam jak aktulizuji si Drivery... ale to je blbost, když se nedostanu ani do winu, abych mohl je aktualizovat...
Podle mého názoru to vypadá na řadič desky, ale nevím no :( takže celá deska je v háji... :(
Takže začínám zase uvažovat o nové desce... :( Poraďte nějakou prosím :) ale ne tak drahou pokud by to šlo...

Ano pisu tam ze musis dat instalacke WinXP drivery na diskete, ak je na tej doske nestandardny PATA radic (evidentne asi je). Citujem z diskusie:
Pri spousteni instalace winxp je treba stisknout F6 a mit disketu s ovladacem v mechanice
O tom si este nepocul? Plati to uz min. 10rokov. Nic nemas vadne len nevies nainstalovat Windows. Odnes to niekam kde maju disketovku a ti to nainstaluju. (disketu si vytvoris z toho co je na webe tvojej dosky medzi ovladacmi v sekcii RAID. Asi. Alebo na dodanom CD mas spravny ovladac - aj tool na vytvorenie diskety). Alebo si pridaj ovladace toho PATA kontrollera pomocou nLite na instalacne CD WinXP. Alebo skus nejake najnovsie instalacne CD (neviem jaku mas instalacku XP ale ak je nejaka SP1 z roku 2000 tak by som skusil nejaku novsiu)

.. akurat pozeram teraz ze ta diskusia je o inej doske (t.j. moze to platit aj na tvoju dosku, ale nemusi to platit aj na tvoju dosku).

Ked vycerpas vsetky moznosti ktore som pisal (aj to co som pisal v tom inom therade) tak potom ok moze byt vadna doska tak kup inu od Asus alebo Gigabyte, ktora podporuje tvoj CPU a tvoje RAM. Idealne intel chipset ked mas intel CPU. Ktoru si vyberes je zavisi len od tvojej penazenky potom, ked chces co najlacnejsiu tak hladaj najlacnejsiu ale s vyssieuvedenymi "vlastnostami" :)
P.S. aha ty ani nevies jaky mas CPU, tak si stiahni CPU-Z a zisti najprv jaky presne mas CPU. Bez toho dosku nekupis.

Zakoupil jsem desku: ASUS P5KPL-AM IN/GB sice ji mohu vrátit, ale nevím no. Zapojil jsem jí, nechal jen CPU, chladic na CPU, Zakl. desku a monitor a zapnul a obrazovka stále černá. Zkontroloval jsem jestli je vše zapojeno a vše bylo zapojené, jak má být. Tak jsem si říkal... zapojím HDD, mechaniku, RAM a uvidíme ... zapojil jsem zapl a ono stále černo, ale jinak to vše bylo vidět jak se točí chlazení,.. Takže zapojené to je na 100% dobře a kontroloval jsem to několikrát. Nemůže to být tým, že si "nesedlo" CPU na desku? Patice souhlasí... :) ale myslím, že se to CPU nesnese s tou deskou....
CPU sem zjistil že je Intel ® Pentium® 4 CPU (3,40GHz) - patice 775.

Technicky do ASUS P5N-D desky nepřipojíš 3x ide zařízení ale jen dvě. Bylo by potřeba zjistit co je napsané na procesoru (sundat chladič) aby se dalo zjistit jestli to nová deska podporuje.

U té televizní karty -seš si jistej tím PCIE slotem ? Není to oybčejný bílé PCI ?